ПАРЄ наблизила повернення делегації рф до Асамблеї

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Члени регламентного комітету Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) під час засідання у Парижі в понеділок, 3 червня, ухвалили проект доповіді та текст резолюції “Удосконалення процесу ухвалення рішень Парламентської асамблеї щодо повноважень і голосування”, пише Deutsche Welle.

Якщо депутати ПАРЄ підтримають цю резолюцію 24 червня під час літньої сесії у Страсбурзі, це може забезпечити безумовне повернення російської делегації до Асамблеї, якої вона була позбавлена ​​права голосу в ПАРЄ у 2014 році через анексію Криму.

Оскільки москва не виконала жодної вимоги резолюцій, які у зв’язку з цим прийняла Асамблея, санкції проти російської делегації продовжувалися кілька разів. На знак протесту з 2016 року росія не бере участі в сесіях ПАРЄ. Конфлікт між Радою Європи і Москвою може призвести до того, що вже у липні росія перестане бути членом РЄ.

Аби уникнути цього, Комітет міністрів РЄ (КМРЄ) під час свого останнього засідання у Гельсінкі закликав всі органи організації гармонізувати свою діяльність і надати кожній країні право брати участь в усіх її статутних органах. Для того, щоб втілити у життя це рішення, ПАРЄ має істотно змінити свій регламент. Саме ці зміни були розроблені і запропоновані на розгляд асамблеї Петрою Де Суттер.

Голова української делегації у ПАРЄ Володир Ар’єв, який входить до складу регламентного комітету Асамблеї, написав на своїй сторінці у Facebook, що комітет ухвалив “поганий варіант” резолюції. Проте додав, що вона повністю не ліквідовує санкційну процедуру, “як того вимагали росіяни”.  “Навіть якщо за резолюцію проголосують, то можливість запровадити санкції в урізаному варіанті все-таки залишиться”, – повідомив депутат.

Водночас заступник міністра закордонних справ Василь Боднар в  інтерв’ю Українському радіо сказав, що схвалення регламентним комітетом ПАРЄ проекту резолюції щодо зміни правил асамблеї та ймовірного повернення росії може підірвати довіру до цієї організації.

“Ми були готові до цього рішення, оскільки під час голосування декілька тижнів тому ми голосували проти цього і закликали наших міжнародних партнерів, щоб привернути росію до відповідальності за вчинені нею злочини. У даному випадку голосування відбулося не так, як ми цього бажали. Звичайно, нічого архікритичного не сталося, але повернення росії до ПАРЄ несе у собі загрозу довіри до цієї організації”, – зазначив він. Зі слів Бондаря, з українського боку, швидше за все, буде “корекція ставлення до цієї організації у більш функціональний спосіб”.

Раніше Міністерство закордонних справ України опублікувало заяву, в якій відзначається, що до своєї 70-ї річниці Рада Європи “підійшла у кризовому становищі”. Як повідомлялося,  Німеччина у Раді Європи веде кампанію зі зняття санкцій проти рф.

Читай у Google News!