Німеччина веде кампанію із зняття санкцій проти росії у Раді Європи

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Німецькі дипломати та депутати відкрито ведуть активні дії для зняття санкційного тиску з Російської Федерації у Раді Європи і планують досягнути цього на нинішній сесії ПАРЄ. Цю інформацію “Європейській правді” підтвердили декілька не пов’язаних один з одним західних дипломатів, а також представників експертної спільноти.

Представники Німеччини і раніше не приховували, що віддають перевагу “діалогу” з рф, навіть якщо для цього доведеться поступитися тиском на неї. Але за інформацією ЄП, нині йдеться вже про скоординовану кампанію, яка набула значних масштабів напередодні весняної сесії ПАРЄ.

Примітно, що ця активність є надпартійною: вона охоплює представників обох ключових сил урядової коаліції – ХДС/ХСС та соціал-демократів. Так, днями депутати від ХДС та СД спрямували на адресу президента ПАРЄ лист із проханням переглянути санкційні правила, прибравши право Асамблеї накладати санкції на делегації держав-порушниць при затвердженні їх повноважень.

Одночасно, за даними ЄП, німецькі депутати ведуть роз’яснювальну роботу у ПАРЄ, переконуючи інших парламентарів, мовляв, боротьба України з рф є “передвиборчою технологією” і Європа не має її підтримувати. Парламентарі також запевняють, що ідею прощення росії підтримує особисто Ангела Меркель.

Сама канцлерка досі не оприлюднювала позицію з цього приводу, але німецькі дипломати, за даними ЄП, також безпрецедентно активно домовляються із представниками інших держав про повернення росіян до ПАРЄ без санкцій. Офіційний Берлін запевняє, що це дозволить “урятувати членство росії у Раді Європи”, хоча їх опоненти ставлять під сумнів цю логіку.

За даними джерел, серед варіантів – пришвидшення плану із де-факто скасуванням санкційного механізму вже на квітневій сесії ПАРЄ.Також генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Яґланд заявив, що росії слід повернути право голосу в організації, щоб “не створювати нові лінії поділу в Європі”.

Після двох років несплати членських внесків у бюджет Ради Європи, членство держави може бути призупинене з подальшим виключенням, хоча москва і дала зрозуміти, що може сама вдатися до такого кроку. “Рада Європи – це єдине місце, де росія зв’язана з Європою в обов’язковому правовому порядку. Ми побачимо іншу росію. Ми отримаємо нові лінії поділу в Європі”, – заявив Яґланд. “Ми не повинні недооцінювати негативні наслідки, особливо якщо ми поєднаємо їх з Brexit для ЄС. Ми можемо отримати два сценарії, які стануть потрясінням для Європи”, – наголосив генсек.

За його словами, він відчуває сильну солідарність з Україною, але “чи стане Україна кращою, якщо росія вийде?”. “Ми засудили анексію Криму. Але не від нас залежить як вирішити цю проблему. Цим мають займатися інші міжнародні організації. Наш мандат полягає в захисті прав людини. Існують російські громадяни. Вони є незалежно від того, що відбувається в Криму”, – заявив Яґланд.

Як писали раніше закордонні ЗМІ, Німеччина у найближчі роки планує скоротити витрати на оборону, що є тривожним сигналом для міжнародної спільноти.

Читай у Google News!