Київ перегляне співробітництво із Радою Європи, якщо рф повернеться до ПАРЄ

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Рішення Комітету міністрів Ради Європи не означає повернення російської делегації до ПАРЄ, зазначив у інтерв’ю Deutsche Welle постійний представник України у РЄ Дмитро Кулеба.

Кулеба наголосив, що медіа перебільшують, адже ухвалене Комітетом міністрі рішення не змінює жодних правил і процедур в Раді Європи, а є політичною заявою.

“У цьому рішенні написано, що Комітет міністрів вітатиме участь всіх парламентських делегацій у виборах генерального секретаря Ради Європи під час червневої сесії. Але для того, щоб росія дійсно повернулася в ПАРЄ, цього замало. Аби реально росія змогла приїхати, потрібно до червневої сесії виконати її головну вимогу – позбавити парламентську асамблею можливості застосовувати санкції. І ось поки це рішення не ухвалене, росія залишатиметься поза межами парламентської асамблеї. А ухвалити це рішення може лише сама парламентська асамблея. І зараз наші опоненти намагатимуться таке рішення проштовхувати в ПАРЄ”, – пояснив він.

росіяни оптимістичні

Кулеба додав, що резолюція, яку ухвалила ПАРЄ на останній сесії, та рішення Комітету міністрів, зберігають можливість для розвитку ситуації в будь-якому напрямку: і в бік повернення, і в бік консервації ситуації в тому вигляді, в якому вона зараз є. “росіяни оптимістичні, бо вони вважають, що, якщо за лобіювання їхнього повернення так системно взялися деякі ключові столиці Європи, то все в них буде добре”, – підкреслив він.

Кулеба наголосив, що Україна категорично проти того, аби рф повернулася до парламентської асамблеї, не виконавши жодних вимог резолюцій цієї ж асамблеї, ухвалених у відповідь на агресію рф проти України. “Ми виступаємо не проти того, аби росія була у ПАРЄ. Ми виступаємо проти того, аби їй виписали індульгенцію за всі ті злочини, які вона вчинила. А саме це зараз і відбувається”, – пояснив він.

Згортання співпраці

За словами Кулеби, якщо відбудеться безумовне повернення росії до ПАРЄ, це означатиме що, Рада Європи абсолютно не врахувала інтереси України та дискредитувала себе як інституцію. “Це відкриє шлях до повного перегляду рівня і глибини стосунків України з Радою Європи не в інтересах останньої. Ми, звісно, не будемо виходити з Ради Європи, ми не будемо порушувати свої юридичні зобов’язання перед Радою Європи. Але все, що можна буде згорнути, буде згорнуто”, – наголосив представник України у РЄ.

Як відомо, На зустрічі міністрів закордонних справ країн-членів Ради Європи 17 травня було досягнуто компроміс, що дозволяє повернути російській делегації право голосу в Парламентській асамблеї цієї організації (ПАРЄ), якого вона була позбавлена ​​в покарання за анексію Криму. МЗС України опублікувало заяву, в якій відзначається, що до своєї 70-ї річниці Рада Європи “підійшла у кризовому становищі“. Раніше медіа писали, що Німеччина у Раді Європи веде кампанію зі зняття санкцій проти рф.

Читай у Google News!