Про злочини рф проти українок, про тисячі вбитих і закатованих, про спалених живцем у Харкові, ми мали говорити в Брюсселі, але нам не дали відрядження – Геращенко

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

росія вбиває українських жінок і дітей. Й, здається, в ці березневі дні, коли в усіх міжнародних організаціях і на всіх платформах говоритимуть про виконання резолюції 1325 ООН «Жінки, мир, безпека», ми, українки, маємо кричати про порушення росією всіх фундаментальних прав людини, нехтування міжнародними угодами, закликати жінок світу до солідарності з українками. Аби вони тиснули на уряди своїх країн щодо надання Україні зброї і посилення санкцій проти рф, пише співголова фракції “Європейська Солідарність” Ірина Геращенко.

Права жінок є важливими для політики всіх європейських , американського і канадійських урядів. Активне поширення інформації про порушення прав українок на життя і здоровʼя, освіту і роботу з боку окупайних військ рф, про воєнні злочини однозначно впливає на рішення урядів про надання Україні підтримки, в тому числі військової. Саме жінки – політики європейських країн і інституцій відіграють лідерську роль в допомозі Україні, і саме тому нам треба ще більше просувати це жіноче лідерство зараз, коли ситуація на фронті критична, й країні потрібно використати всі можливості і шанси, аби отримати більше зброї.

В перший тиждень березня на всіх міжнародних майданчиках будуть говорити про порушення прав жінок в країнах третього світу, де теж є конфлікти і війни. Й нам треба поборотися, аби тема України і страждань українок залишалася там в центрі уваги! Адже і досі країни Глобального Півдня не приєдналися до санкцій проти рф, навпроти, допомагають в експортозаміщенні краіні-агресору.

Саме про злочини рф проти українок, про українських біженок, про тисячі вбитих і закатованих, про спалених живцем в Харкові, про витягнутих з під завалів в Одесі ми з Марія Іонова мали завтра зранку говорити в Брюсселі на міжнародному форумі IDU-women. Марія- віцепрезидентка цієї міжнародної організації. Ми маємо заплановані зустрічі в Європарламенті, Єврокомісії і структурах НАТО, до нас на зустріч прилітають наші колежанки з країн Глобального Півдня. Але – нам не дали відрядження, яке мало бути за власний рахунок, до речі, а не за рахунок ВР.

В мене публічне запитання до віцепремʼєрки з питань євроінтеграції Olga Stefanishyna, всіє президії ВР – як подібне блокування нашої участі в міжнародному жіночому форумі допоможе Україні? Як вам взагалі всім не соромно? Як це корелюється з останньою резолюцією Європарламенту, де вже прямо говорять українській владі про неприпустимість обмеження опозиції в міжпарламентській діяльності? Це шкідництво? Це сексизм президії? Це чергове приниження опозиції? В будь-якому випадку це точно не про національні інтереси й не про країну, яка рухається до ЄС і НАТО.

Партнери вчергове в шоці…

Читай у Google News!