В Зекоманді знову заявили про відтермінування виконання “закону про мову”, цього разу через коронавірус

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
мову

Народний депутат від “Слуги народу”, глава комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв заявив про плани переглянути терміни вступу в силу ряду норм закону “про мову”, передає gordonua.com.

“Один законопроект про внесення змін до закону про функціонування української мови як державної. Це не фундаментальна зміна. Законопроект відкладає до наступного року норму про обов’язкову демонстрацію візуальної продукції українською мовою. Річ у тому, що через епідемію коронавірусу були заборонені зйомки, і наші продакшн-компанії і телеканали не могли знімати. На сьогодні у них старі бібліотеки, в яких немає достатньої кількості продукції українською мовою. Вони знали про цю норму, готувалися до її імплементації, але ніхто не готувався до COVID-19, тому плани зняти достатню кількість годин відеопродукції – телефільмів, серіалів українською мовою, порушені. Вони не встигали, звернулися з проханням про відстрочку, тому прийнято рішення трохи відкласти виконання вимог закону “, – розповів Потураєв.

За словами нардепа, найближчим часом також буде розглядатися ситуація з виконанням норми закону, за якою з 1 липня всі держслужбовці повинні складати кваліфікаційний іспит на знання української мови, щоб займати посади.

“Для держслужбовців категорії А ці вимоги діяли давно, а зараз вони поширюються і на інших. Ми заслухаємо уповноваженого із захисту української мови Тараса Кременя і представників Міністерства освіти, які відповідають за створення комісій та проведення іспитів. Річ у тому, що до нас надходить інформація, що знову-таки через епідемію коронавірусу вони не встигають все зробити вчасно. Якщо почуємо підтвердження цієї інформації, то теж будемо приймати закон про відтермінування цієї норми. Чому це важливо? Якщо це не зробити, всі конкурси на держслужбу будуть зупинені. Претенденти не зможуть скласти іспит, втім, як і всі діючі службовці. А це може спровокувати кризу в держуправлінні на всіх рівнях, тому що мова йде про десятки тисяч людей “, – пояснив політик.

Читай у Google News!