The National Interest: росіяни не вірять у силу своїх С-400

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

США та інші країни переживають, що російська система протиповітряної оборони може закрити небо для західних літаків. Але справа в тому, що росіяни і самі не дуже в цьому впевнені, пише The National Interest.

російський військовий експерт застерігає, що системи ППО, такі як С-300 і С-400, зовсім не такі надійні, як про них говорять. Проблема в тому, що НАТО може пробити російську протиповітряну оборону, – стверджує заступник директор Інституту політичних і військових аналізів Олесандр Храмчіхін.

США можуть влаштувати щільну атаку крилатими ракетами класу Tomahawk або Joint Air-to-Surface Standoff Missiles (JASSM), і російські системи з цим не зможуть впоратися. Крім того, ракети “земля-повітря” в Калінінграді можна легко знищити за допомогою Артилерійських ракетних систем високої мобільності (HIMARS).

Інша проблема – це логістика. Російські системи ППО не здатні швидко стріляти і перезаряджатися, щоб зупинити повітряний та артилерійський наступ НАТО. “Той факт, що можна збити не більше однієї мішені одного SAM за раз, мабуть, нікому не потрібно пояснювати”, – сказав Храмчіхін. “Це базова арифметика. Бойові алгоритми С-300П і С-400 передбачають використання двох ракет проти однієї цілі у автоматичному режимі ведення бою. На режим “одна ракета на одну ціль” можна перемкнутися лише вручну.

Це означає, що якщо у бойової одиниці є 64 готових до бою ракет, вони зможуть в кращому випадку збити не більше 64 цілей. А насправді – не більше 32. Після цього потрібно перезаряджатися. А стандарт “ідеальної” перезаряджання для однієї установки – це 53 хвилини. Таким чином, потрібно не менше години, перш ніж бойова одиниця знову зможе завдати удар. А це задовго в умовах сучасної війни.

Храмчіхін також не вірить, що російські С-300 і С-400 зможуть перезарядитися навіть за дві години в реальних польових умовах. У протиповітряних батарей рф зазвичай немає достатньої кількості запасних ракет чи машин для перезаряджання пускових установок, вважає він.

Як писав Foreign Policy, Захід дарма сприймає російське самохвальство за “чисту монету”.

Читай у Google News!