The National Interest: Росіяни не вірять у силу своїх С-400

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket

США та інші країни переживають, що російська система протиповітряної оборони може закрити небо для західних літаків. Але справа в тому, що росіяни і самі не дуже в цьому впевнені, пише The National Interest.

Російський військовий експерт застерігає, що системи ППО, такі як С-300 і С-400, зовсім не такі надійні, як про них говорять. Проблема в тому, що НАТО може пробити російську протиповітряну оборону, – стверджує заступник директор Інституту політичних і військових аналізів Олесандр Храмчіхін.

США можуть влаштувати щільну атаку крилатими ракетами класу Tomahawk або Joint Air-to-Surface Standoff Missiles (JASSM), і російські системи з цим не зможуть впоратися. Крім того, ракети “земля-повітря” в Калінінграді можна легко знищити за допомогою Артилерійських ракетних систем високої мобільності (HIMARS).

Інша проблема – це логістика. Російські системи ППО не здатні швидко стріляти і перезаряджатися, щоб зупинити повітряний та артилерійський наступ НАТО. “Той факт, що можна збити не більше однієї мішені одного SAM за раз, мабуть, нікому не потрібно пояснювати”, – сказав Храмчіхін. “Це базова арифметика. Бойові алгоритми С-300П і С-400 передбачають використання двох ракет проти однієї цілі у автоматичному режимі ведення бою. На режим “одна ракета на одну ціль” можна перемкнутися лише вручну.

Це означає, що якщо у бойової одиниці є 64 готових до бою ракет, вони зможуть в кращому випадку збити не більше 64 цілей. А насправді – не більше 32. Після цього потрібно перезаряджатися. А стандарт “ідеальної” перезаряджання для однієї установки – це 53 хвилини. Таким чином, потрібно не менше години, перш ніж бойова одиниця знову зможе завдати удар. А це задовго в умовах сучасної війни.

Храмчіхін також не вірить, що російські С-300 і С-400 зможуть перезарядитися навіть за дві години в реальних польових умовах. У протиповітряних батарей РФ зазвичай немає достатньої кількості запасних ракет чи машин для перезаряджання пускових установок, вважає він.

Як писав Foreign Policy, Захід дарма сприймає російське самохвальство за “чисту монету”.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket