Німеччина хоче бачити Росію у ПАРЄ. Причина? “Крим, Донбас або Південна Осетія”

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket

На ювілейній зустрічі міністрів закордонних справ країн-членів Ради Європи в Гельсінкі 17 травня досягнутий компроміс, що дозволяє повернути російській делегації право голосу в Парламентській асамблеї цієї організації (ПАРЄ), якого вона була позбавлена ​​в покарання за анексію Криму, пише Deutsche Welle.

“Це добра новина, що ми домовилися, що Росія повинна залишитися в Парламентській асамблеї Ради Європи. Тим більше, що це зберігає право мільйонів росіян звернутися до Європейського суду з прав людини”, – йдеться у повідомленні міністра закордонних справ Німеччини Гайко Мааса у  Twitter.

“Ми хочемо, щоб Росія залишилася членом Ради Європи, там її місце, – заявив глава МЗС ФРН Гайко Маас (Heiko Maas) у коментарі DW. – Рада Європи – це бастіон права, демократії, правової держави і прав людини, тому так важливо зберегти дієздатність цієї організації “.

Головне, на що звернув увагу Гайко Маас, – це можливість громадян країн-членів Ради Європи звертатися зі скаргами до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ). “Ми хочемо, – пояснив Маас DW, – щоб така можливість залишалася і у громадян Росії”.

На переконання експерта парламентської фракції соціал-демократів з прав людини Франк Швабе, виключення РФ з Ради Європи призвело б до того, що і “мільйони жителів окупованих або контрольованих територій – таких, як Крим, Донбас або Південна Осетія”, також виявилися б позбавленими права подавати в ЄСПЛ скарги на російську владу.

Раніше Міністерство закордонних справ України опублікувало заяву, в якій відзначається, що до своєї 70-ї річниці Рада Європи “підійшла у кризовому становищі”. Як повідомлялося,  Німеччина у Раді Європи веде кампанію із зняття санкцій проти РФ.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket