Де гроші і де дрони? Вже рік військові говорять про те, що росія має перевагу за кількістю дронів – Геращенко

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

fpv drones and dollars

Сьогодні президент Зеленський провів «максимально конкретну нараду щодо БПЛА», повідомляють ЗМІ. Вже рік військові говорять про те, що російська терористична держава здійснила модернізацію своїх систем РЕБ і безпілотників, й має перевагу за кількістю і якістю дронів, як розвідувальним, так і камікадзе. Ми чуємо від наших друзів військових про баражуючі російські дрони, інші сучасні модифікації, які значно ускладнюють ситуацію на лінії зіткнення, пише співголова фракції “Європейська Солідарність” Ірина Геращенко.

В цей час українські підрозділи продовжують використовувати в основному волонтерські дрони. Нещодавно міністр цифрової трансформації, який в уряді чомусь координує питання закупівлі БПЛА, закликав українців збирати безпілотник вдома. Правда, не сказав з чого. Можливо, з сірників? Минулого року премʼєр Шмигаль заявив, що виділено 42 млрд грн для закупівлі 200 тисяч дронів.

Цього року віцепрем’єр з цифровізації заявив про виробництво 1 млн дронів. Минув перший квартал, по ідеї військові мали б отримати щонайменше 150-200 тисяч БПЛА. У ВР вже два роки немає години запитань до уряду, то ж суспільство не може почути звіт зеленої команди ні про що. Погодьтеся, дуже зручно — це уряд ні за що не відповідає, і ні про що не звітує.

“Європейська Солідарність” направила запит на міністерство цифрової інформації з проханням надати інформацію про кількість поставлених дронів, у 23 році та першому кварталі нинішнього. Якщо питання безпеки вимагають закритості цієї інформації, добре, надайте з грифом «для службового використання», ми маємо доступ до держтаємниці.

Сьогодні ми отримали відповідь від Мінцифри. Вона вичерпна. «Мінцифри не володіє запитуваною інформацією».

Згідно з відповіддю, Адміністрація Держспецзв’язку відповідно до покладених на неї завдань є замовником закупівлі товарів, робіт і послуг для оборони, в тому числі безпілотних систем. А Мінцифри, в підпорядкуванні якого знаходиться Держспецзвʼязок (цей орган не є розпорядником бюджетних коштів, до речі), – навіть не володіє інформацією, скільки дронів закупили за бюджетні мільярди.

Звичайно, це цинічна відписка. Повна безкарність в умовах повної безконтрольності. Але так воно вічно тривати не буде, хлопці. Можна проводити сто нарад з максимально конкретними питаннями, але для початку дайте суспільству відповідь — де гроші і де дрони. І в яких структур їх закупали, й чи правда, що іноді то бували свої близькі до слуг фірмочки, чиї БПЛА валяються на складах, бо не злітають.

Читай у Google News!