Зв’язки з Кремлем: Що відомо про оточення прокурорів, які переслідують Порошенка

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Офіс Генпрокурора під керівництвом Ірини Венедіктової не полишає спроб красиво засудити п’ятого президента України Петра Порошенка. Так, щоб виправдати нарешті заявлені понад рік тому гучні гасла про “весняні посадки”.

Про це йдеться у новому випуску WatchDogs. Info, повідомляє prm.ua.

Саме з цією метою кількість проваджень росте із кожним днем і вже давно перевалила за два десятки. Пам’ятаєте як все починалося? Із заяв Портнова, ну а далі приводу навіть не треба було шукати. Наші колеги вже порахували, що на розслідування та нагляд за усіма відкритими проти Порошенка справами ДБР та Офіс Генпрокурора залучити цілу армію слідчих та прокурорів і держава змушена витрачати на їх утримання понад 5 мільйонів щомісяця.

Але ми звернули увагу на одну з найактуальніших справ, ту саму, через яку й обирають запобіжний захід Порошенку. Це провадження, відкрите ще за заявою Портнова щодо нібито незаконного призначення до Вищої Ради Правосуддя за президентською квотою. Але як пояснювала сама Венедіктова, провадження це закрили. Утім перед цим його об’єднали зі справою про призначення у 2018 році першого заступника керівника Служби зовнішньої розвідки Сергія Семочка.

І тільки уявіть саме ця справа виявилася настільки пріоритетною та важкою для розслідування, що на неї одну нещодавнім розпорядженням Венедіктової призначили цілу групу з 13-ти прокурорів! Тобто інших важливих справ в країні нема! І пріоритети очевидні.

Ми уважно вивчили увесь цей список і детально розповімо вам про цих правоохоронців із команди Венедіктової. А сьогодні – маленька затравочка, ми трохи привідкриємо завісу щодо персоналій, які ведуть цю справу.

Вивчаючи декларації прокурорів з цієї групи, ми звертали увагу на багато факторів. Але одна з цікавинок, про яку ми розкажемо першими, – це декларація прокурора Станіслава Папазова. На перший погляд – стандартний набір опцій як для прокурорської родини. Він та дружина – вихідці з Донецька, офіційно не мають жодної нерухомості, живуть у Києві у маминій панельці на Нивках, користуються татовою машиною.

До сьогодні прокурор Папазов нічим особливим на службі закону не відзначився, хіба успішно пройшов атестацію восени 19-го. Та якщо сам прокурор дуже й дуже стриманий у соцмережах, і інформації про його прокурорську звитягу взагалі немає, його дружина – Галина Папазова – дуже активна у соцмережах і відверто розповідає про своє життя, роботу, коло спілкування і погляди. На 9-те травня на своїй фейсбук-сторінці вона начепила стрічку “Полк побєди”, вітає колег з радянськими святами й 23-м лютого зокрема. Хоча, чого тут дивуватися, шефиня її чоловіка пані Венедіктова майже так само відзначилася 9 травня.Але й це не найцікавіше.

Галина Папазова, адвокат. Певний час працювала в “Адвокатському бюро Галини Козиної”. Зараз має власну компанію – “Адвокатське бюро Галини Папазової”. Також була засновником ТОВ “Праймконсалтинг”. А ще пані Папазова працює керівником юридичного департаменту в політичній партії “Розумна сила”.

Керівництво довірило їй ще й керівництво однойменним благодійним партійним фондом. Власне на цьому місці роботи прокурорської дружини варто зупинитися детальніше. Це справді важливо. Шеф Галини Папазової – голова партії “Розумна сила” Олександр Соловйов. Ця партія родом з Донецька і позиціонувала себе як об’єднання експравоохоронців Донбасу. На виборах Президента висувала свого лідера Олександра Соловйова в кандидати на пост Президента. Під час свого виступу Соловйов заявляв про діяльність партії у непідконтрольному Луганську. Соловйов дуже цікава особистість.

Кар’єра Соловйова за часів Януковича розвивалась дуже і дуже стрімко. З квітня 2010 року він вже працював заступником начальника департаменту фінансової та економічної безпеки МВС України. Далі – очолював управління по боротьбі з незаконним зазіханням на фінансові ресурси в департаменті Держслужби по боротьбі з економічною злочинністю МВС. А з 2012-го по 2015-й роки заступником начальника управління Держслужби по боротьбі з економічними злочинами в міністерстві.

До речі у декларації, яку подав Соловйов минулого року як кандидат на пост Президента, зазначив що саме в цей час кар’єрного злету в його родини з’явилася квартира на 300 квадратів у Києві, кілька машиномісць та нерухомість у Криму.

Якщо навіть зараз зайти на сайт партії “Розумна сила”, де трудиться дружина прокурора Папазова, в очі одразу кидається специфічна риторика – серед останніх новин заяви про мирні переговори щодо Донбасу та жорстка критика мовного закону. І це не дивує. З партією пов’язані кілька гучних скандалів.

“Розумну силу” кілька років тому навіть підозрювали у роботі на Москву й отриманні фінансування напряму з росії. СБУ вела розслідування і проводила обшуки в офісі партії в домівках її лідерів.

Також “Розумна сила” засвітилася у свідченнях підозрюваного Бориса Германа у справі замаху на Аркадія Бабченка. Герман стверджував, що ця партія фінансується Кремлем. Політсила і нині на мушці у спецслужб. А її лідери й зараз полюбляють ходити на ефіри телеканалу “Newsone”.

У листопаді 2017 року невідомі люди в камуфляжі зірвали так званий форум нацменшин, організований “Розумною Силою” в Києві. Напад пов’язували із ВО “Свобода”. Київський осередок ВО “Свобода” тоді навіть назвав Форум національних меншин Соловйова “сепаратистським шабашем”.

І це – маленький штрих до загальної картини. Ну от просто уявіть. Прокурор Офісу Генпрокурора, який займається процесуальним керівництвом однієї з найгучніших справ щодо 5-го президента, після важкого робочого дня ввечері за сімейним столом обговорює новини з телеекрану із дружиною, що посідає далеко не останню позицію в політсилі, не надто проукраїнської спрямованості.

І це – лише один маленький пазлик із цілої картини. Але вже очевидно, що за таких розкладів пріоритети зміщуються. Коли в країні політичні переслідування беруть верх над патріотизмом.

Читай у Google News!