Княжицький: Мінкульт порушує мовний закон

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Міністерство культури та інформаційної політики прямо порушує закон про функціонування української мови як державної та Конституцію, відкликаючи власноручно висунуту кандидатуру мовного омбудсмена.

Про це депутат фракції “Європейської Солідарності” Микола Княжицький заявив з трибуни Верховної Ради, повідомляє prm.ua.

“Шановні колеги! Хочу подякувати фракції “Голос” за те, що вона разом з фракцією “Європейської Солідарності” об’єдналася в тому, щоб звернути увагу українського суспільства на стан гуманітарної політики. Вчора українські студенти протестували перед Кабінетом Міністрів і Офісом президента проти призначення пана Шкарлета, до якого є дуже багато питань, включно з недовірою академічною і завершуючи підтримкою Януковича. І ці питання ставив навіть профільний комітет Верховної Ради, але уряд, всупереч рішення комітету призначив його виконувачем обов’язків”, – звернувся Княжицький до депутатів.

Вінн нагадав, що сьогодні, 1 липня, Кабмін буде розглядати призначення мовного омбудсмена.

“Що відбувається з цією посадою? Спочатку Мінкульт і Мін’юст висунули кандидатуру пана Святослава Літинського, відомого юриста й авторитетну людину в захисті мови, а омбудсмен з прав людини призначив кандидатуру Тараса Кременя, теж абсолютно відомого й авторитетного депутата минулого скликання, кандидата наук, сина лауреата Шевченківської премії, пана Кременя. Учора Мінкульт відкликає кандидатуру Літинського і раптом подає кандидатуру пані Броннікової, яка не відома ані правозахисною діяльністю, а ні захистом української мови. Можливо, пані Броннікова сильна й авторитетна людина, але навіщо порушувати закон? Міністерство культури прямо порушує статтю 19 Конституції і статтю 50 Закону про мову, тому що воно в праві призначати, подавати кандидатури, але не в праві їх відкликати”, – зауважив депутат.

За його словами, закон абсолютно чітко говорить про те, що термін на відкликання кандидатури мовного омбудсмена – 30 днів:

“Цей термін давно минув. Навіщо від самого початку посаду мовного омбудсмена знову блокувати й перетворювати на нелегітимну?” – спитав Княжицький.

Депутат також наголосив, що 1 липня комітет розглядатиме закон про медіа.

“У фракції “Європейської Солідарності”, у фракції “Голосу”, яка брала цю перерву разом з нашою фракцією, крім тих питань, які звучали (з чимось ми погоджуємося, з чимось ні), є ще одне питання – закон фактично ліквідовує так звані “чорні списки”, які забороняли показувати тих осіб країни-агресора, які закликали до повалення державного ладу і порушували український закон. Раніше ці списки складав Мінкульт, дає можливість ці списки складати Нацраді, ліквідовує всі старі, але жодним чином не зобов’язує Нацраду когось туди подавати. Таким чином, це відкриває шлях поверненню всіх Порєчєнкових і інших негідників на українські екрани”, – пояснив Микола Княжицький.

“Не дивно, що антиукраїнська політика проводиться системно. Сьогоднішній суд над Порошенком, суд над Стерненком, суди над іншими українськими патріотами є політичними переслідуваннями за проукраїнську позицію. І ми наполягаємо категорично на тому, що Україна має бути сильною демократичною державою із захистом нашого простору, наших прав, прав людини і свобод кожного українця”, – прокоментував він.

Читай у Google News!