Рада схвалила закон про держвизнання та підтримку “Пласту”

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

30 травня 2019 року парламент ухвалив закон про державне визнання і підтримку “Пласту” – Національної скаутської організації України, яка займається вихованням дітей та юнацтва, пише “Радіо Свобода”.

Закон “визнає історичний внесок Пласту у громадянську освіту дітей та молоді, здобуття і становлення української державності і вшановує сотні пластунів і пластунок, які полягли у боротьбі за здобуття незалежності України у XX столітті та під час агресії Російської Федерації на сході України, починаючи з 2014 року”.

Тим самим парламент України підтримав понад столітню безперервну традицію “Пласту”, який виховав десятки тисяч активних громадян – освітян і науковців, підприємців, лікарів, журналістів, церковних діячів, військових і визначив засади державної політики щодо підтримки «Пласту», як українського пластового (скаутського) руху в Україні та світі.

Якщо Закон буде підписаний президентом, то “Пласт” отримуватиме фінансову або іншу матеріальну підтримку із державного чи місцевого бюджетів і буде зобов’язаний звітувати про цільове використання державних коштів і матеріальних цінностей у встановлені законодавством строки.

Мета державного визнання “Пласту” – інституційна підтримка “Пласту”, “щоб Пласт став доступним для кожної дитини і молодої людини в Україні, а пластовий рух був доступний для всіх дітей та молоді, що постійно проживають за межами України (української діаспори)”.

При цьому, не допускається втручання органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх службових та посадових осіб у діяльність “Пласту”. Окрім випадків, передбачених Конституцією України та законами України.

“Пласт”, як український аналог скаутського руху, з’явився в Україні у 1911 році. Це неполітична і позаконфесійна молодіжна організація, яка займається всебічним вихованням та самовихованням молоді, формуванням їх як свідомих, відповідальних і повновартісних громадян місцевої, національної та світової спільнот.

Днем заснування українського “Пласту” вважають 12 квітня 1912 року, коли у Львові вихованці одного з засновників “Пласту”, Олександра Тисовського, вперше склали Пластову Присягу. Засновниками організації були Олександр Тисовський, Петро Франко та Іван Чмола.

Наразі осередки “Пласту” є у 23 областях України, вони об’єднують 8 тисяч пластунів різного віку – від наймолодших 6-річних до найстарших пластунів-сеньйорів, які допомагають у виховній праці.

Видання нагадує, що за понад століття існування українського скаутського руху через виховання у “Пласті” пройшли кілька поколінь українських діаспорян. Серед них – винахідник Любомир Романків, астронавтка Хайдемарі Стефанишин-Пайпер, голова Української греко-католицької церкви, Кардинал Любомир Гузар (повернувся в Україну в 1993 році), видатний економіст,  фундатор економічного форуму в Давосі Богдан Гаврилишин. ​Виховувався у “Пласті” і командир групи спеціального призначення 3-го окремого полку спецпризначення (Кропивницький) Євген Подолянчук, який відіграв особливу роль в організації оборони Донецького аеропорту. 

Як повідомлялося раніше, в окупованому Донецьку створюють “Юнармію” за російським зразком.

Читай у Google News!