Окремі депутати хочуть, аби такі лікарні, як Феофанія, залишалися островами для обраних

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Трансформація системи охорони здоров”я України є одним з пріоритетів уряду прем’єр-міністра Володимира Гройсмана. Ціллю цих змін є зробити якісні медичні послуги доступними для кожного українця, незалежно від твого походження, статків чи статусу. Про це на своїй сторінці в Facebook написала в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

“Верховна Рада України проголосувала саме за цю філософію змін, розуміючи згубність залишати медицину як є. Гроші платників податків мають йти за пацієнтами туди, де надаються послуги. Українцям потрібен єдиний медичний простір. Без жодних закритих систем для окремих каст як у Совєцькому Союзі — лікарні для академіків, лікарні для чиновників, лікарні для депутатів та членів уряду”, – підкреслила вона.

Як наголосила очільниця МОЗ, в українській медицині не повинно залишитись “телефонного права” – коли без контакту впливових знайомих тобі залишається сподіватися на чудо, а не отримувати гарантовані державою медичні послуги.

“Сьогодні законопроект, який залишає Феофанію та медичні заклади Академії медичних наук для “своїх”, отримав позитивний висновок на економічному комітеті за особистого сприяння його голови першого віце-прем‘єра Степана Кубіва”, – додала вона. Наша команда голосувала проти, бо ми захищаємо право українців на єдиний медичний простір, підкреслила Супрун.

“Ми розповіли про співпрацю зі створення єдиного медичного простору, яка триває в рамках підготовки програми медичних гарантій. Всі відомчі медзаклади, як лікарні для залізничників, чорнобильців чи держслужбовців, мають стати відкритими для всіх громадян і працювати за однаковими правилами. Народні депутати блискавично відреагували і створили у відповідь законопроект”, – йдеться у повідомленні.

Документ має на меті зробити такі заклади як Феофанія недосяжними для трансформації системи охорони здоров’я та не переводити їх на принцип “гроші ходять за пацієнтом”, – пояснила Супрун

“Ініціатори законопроекту хочуть, аби такі заклади як Феофанія надалі існували як окремий острів, куди потрапити можуть тільки обрані і мають окреме фінансування на сотні мільйонів гривень платників податків”, – зауважила вона.

Очільниця МОЗ нагадала, що Міністерство охорони здоров’я України будує єдиний медичний простір та рівні можливості для всіх пацієнтів. “Українці вперше отримали можливість вільно обирати лікаря і їхнє право ніхто не має обмежувати. Крім того, ці зміни означають появу здорової конкуренції за пацієнта. Але, як ми бачимо, не всі готові до цього. Комусь зручніше залишати лікарні “для своїх” та отримувати фінансування не через кращі результати, а через особливий статус. Перестаньте триматись за совок. Віддайте лікарні людям”, – резюмувала Супрун.

Раніше повідомлялося, що МОЗ вдалося істотно збільшити фінансування програм для онкохворих

Читай у Google News!