Французькі парфуми з російським шлейфом. Мережу Brocard в Україні й далі контролюють росіяни – ЗМІ

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
Brocard

23 травня 2022 року французький підприємець Філіп Бенасан придбав мережу магазинів парфумерії та косметики Brocard у росіянки Тетяни Володіної. Ця угода не дозволила Україні націоналізувати Brocard через наявність у мережі російських власників. Але деякі експерти вважають продаж фіктивним, пише facta.media.

На початку червня 2022 року компанія Brocard надіслала партнерам листа, в якому повідомила про зміну власника. Повідомлялося, що угоду було укладено ще 23 травня, про що було повідомлено Антимонопольний комітет України. Згідно з листом, Philippe Bénacin Holding також придбав права на офшорну компанію, яка володіє дистриб’ютором Hexagone.

У Brocard зазначили, що Філіп Бенасан є співвласником і засновником Philippe Bénacin Holding, а також співвласником, президентом і генеральним директором Interparfums — потужного гравця на міжнародному ринку косметики та парфумерії. Але що таке Philippe Bénacin Holding? Це власна компанія Бенасана, яка не має жодного відношення до Inter Parfums, Inc. У відкритих джерелах немає інформації про Philippe Bénacin Holding, за винятком новин про придбання Brocard. Представники Inter Parfums, Inc. у середу, 1 березня 2023 року, під час прес-конференції про фінансові результати за 2022 рік, відповідаючи на запитання українського журналіста, заявили, що між компаніями немає жодного зв’язку, за винятком особи керівника.

Холдинг також відмежувався від угоди щодо придбання Brocard. Зовнішні спостерігачі були здивовані тим, як швидко було укладено угоду. У квітні здавалося, що керівництво Brocard не знало про можливість зміни власника, оскільки намагалося захистити росіянку Тетяну Володіну у своїх заявах. Перші чутки про переговори Бенасан і Володіної з’явилися в пресі в травні. До цього ходили розмови про плани продати компанію її українському директору та співзасновнику Юрію Гаткіну. А 23 травня угоду з французьким власником було укладено. Як вдалося в такий короткий термін оцінити активи найбільшої в Україні мережі парфумерії та косметики, узгодити ціну угоди та оформити всю необхідну документацію?

Також не зрозуміло, що, крім вигідної ціни, спонукало успішного французького бізнесмена піти на такий ризик – купити мережу магазинів у охопленій війною країні, де немає гарантій. Усе це змушує експертів ринку вважати, що угода між Бенасаном і Володіною насправді була фіктивною, а справжнім бенефіціаром Brocard залишаються росіяни.

З кінця минулого року мережа Brocard почала поступово відновлювати свою діяльність в Україні. Тепер українська влада має довести, що має намір серйозно боротися з російськими компаніями, які залишилися в Україні. Інакше Києву буде все важче переконувати західних партнерів у тому, що вони повинні зазнавати збитків, відмовившись від співпраці з росіянами.

Читай у Google News!