Аналіз експорту української пшениці виявив, що Україну грабують двічі – розслідування ZN.UA

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
пшениці

У рамках схеми, за якою з України вивозиться пшениця, нашу країну фактично обкрадають, причому відбувається це двічі. Про це йдеться у розслідуванні zn.ua.

Як виявив аналіз постачання української пшениці у другому півріччі 2022-го, перший раз грабунок відбувається, коли зерно продається за найнижчими у світі цінами. Другий – коли гроші від її продажу “осідають” не в Україні, позбавляючи державу частини податків і валютної виручки. Реалізується ця схема через відкриття компаній на підставних осіб та на загублені паспорти.

За даними джерела ZN.UA на ринку, справа зайшла вже так далеко, що тепер фіктивні компанії навіть рахунків у банках не мають, а зразу в угоді прописують, що оплату має отримати третя юрособа в іншій юрисдикції.

У 2022 році ця схема реалізовувалася через поставки пшениці в Туреччину, Румунію, Іспанію, Польщу, Індонезію, Італію, Бангладеш. А виручка в цей же період осідала переважно в Швейцарії, Великій Британії, Кіпрі, Польщі, ОАЕ, Угорщині, Сейшельських Островах.

Здавалося б, в Україні є цілий тріумвірат контролерів, які можуть в один день усе це зупинити: податкова перевіряє походження експортованого товару й ознаки фіктивності, сигналізує митниці, яка стоїть на смерть, але не випускає партії з країни, а БЕБ з ранку до ночі розслідує і розслідує, аби всі винні понесли покарання. Вони цілий міжвідомчий протокол про це підписали у вересні минулого року, коли спливли перші продажі по 50–100 дол Але з вересня нічого не змінилося.

Читай у Google News!