В Україні заблокована націоналізація 903 обʼєктів власності рф вже понад пів року – Trap Aggressor

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
власності рф

Понад 900 комерційних об’єктів на території України, які належать уряду росії та російським державним компаніям, так і не були примусово вилученні через пів року після затвердження цього переліку на засіданні Кабміну. Про це повідомляє група аналітиків Trap Aggressor з посиланням на відповідь Міністерства економіки.

Зазначається, що 5 серпня 2022 року Кабінет міністрів ухвалив проєкт указу президента про вилучення 903 об’єктів, які належать рф та її резидентам. За даними ЗМІ, далі документ передали в РНБО, але повернули назад в уряд, а саме в Мінекономіки, на доопрацювання. Відтоді, рішення про вилучення так і не було ухвалено.

Зокрема, йдеться про корпоративні права на 79 підприємств та рухоме майно, 8 літаків, 11 морських суден, 552 одиниці рухомого складу РЖД (напіввагони, вагони, платформи, тягачі тощо), 58 легкових автомобілів, 18 автобусів та вантажівок, складові для літаків, авто, причепи та газовидобувні конструкції.

Серед відомих підприємств у списку на вилучення, зокрема, є дані про корпоративні права:

  • 100% ТОВ “Татнєфть-АЗС-Україна”, що належить російському ПАТ “Татнєфть” імені В.Д. Шашина, яке повʼязують із президентом Татарстану Рустамом Мінніхановим;
  • 93% ПАТ “Енергомашспецсталь”, що через кіпрську компанію входить у склад держкорпорації “Росатом”;
  • 25% ПАТ “Крюківський вагонобудівний завод”, що належать наближеному до російського Міністерства торгівлі бізнесменові Станіславу Гамзалову;
  • 100% ТОВ “Брокард Україна”, що належить кіпрській компанії “Інденон Холдинг Лімітед”, яка контролюється Міністерством торгівлі рф.

“Затягування націоналізації свідчить про серйозні проблеми й недоліки у процедурах прийняття рішень та вимагає швидкої реакції від відповідальних органів влади”, – зазначають у Trap Aggressor.

Читай у Google News!