В Україні відзначають День пам’яті

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
пам'яті

8 травня українці разом з усім цивілізованим світом вшановують пам’ять полеглих в боях Другої світової війни 1939-1945 років, а також загиблих в полоні, закатованих у концтаборах, страчених без суду та слідства, розстріляних у гетто і зниклих безвісти внаслідок політики окупаційних режимів, передає prm.ua.

Нагадаємо, 8 травня 1945 року Антигітлерівська коаліція офіційно прийняла “Акт про беззастережну капітуляцію” збройних сил Нацистської Німеччини, підписаний начальником Оперативного штабу ОКВ генерал-полковником Альфредом Йодлем за дорученням президента Німеччини Карла Деніца.

Акт був підписаний ще 7 травня в Реймсі (Франція), однак ратифікований наступного дня в Берліні. З цієї нагоди 8 травня 1945 року в багатьох містах Європи та США були проведені святкування.

Згідно з резолюцією Генеральної Асамблеї ООН №A/RES/59/26 від 22 листопада 2004 року, крім святкування своїх Днів Перемоги чи Визволення, пропонується щороку відзначати один або два дні (8 й 9 травня) як данину пам’яті всіх жертв Другої світової війни.

2014 року вперше в історії України офіційні заходи з нагоди завершення Другої світової війни в Європі та перемоги над нацизмом проходили два дні — 8 й 9 травня.

Зазначимо, що відповідно до указу президента України, підписаного 2015 року, метою відзначення є “гідне вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску в перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні та висловлення поваги усім борцям проти нацизму”.

Пам’ятний день встановлений з метою “гідного вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску у перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні, висловлення поваги усім борцям проти нацизму, увічнення пам’яті про загиблих”.

Символом Дня пам’яті є червоний мак з чорним колом посередині, що уособлюють кривавий слід від кулі, і гасло “1939-1945. Ніколи знову”.

Читай у Google News!