Заберіть 9 травня у вати – кримський блогер

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Низка громадських діячів та інтелектуалів виступила з ініціативою провести 9 травня в Києві спільний українсько-польський парад з оказії сторіччя дефіляди армії Української Народної Республіки та війська польського після звільнення ними столиці України від більшовиків, пише видання zbruc.eu.

Ініціатори вважають, що українсько-польський церемоніал з метою вшанування подій травня 1920 року дозволить перебити російське “побєдобєсіє”, заплановане на 9 травня, й закладе добру традицію на майбутнє.

Відповідну петицію на сайті Президента України зареєстрував львівський громадський діяч Юрко Антонюк. Дещо раніше з цією ініціативою виступив у Facebook кримський блогер Алі Татар-Заде.

“9 травня 1920 року у Києві пройшов спільний парад перемоги Войска Польскєґо та Дієвої Армії УНР. Столицю України звільнили від красних московитів двома днями раніше, 7 травня. Це найкругліша дата – 100 років. Ви можете зробити її вікопомною, забивши цвях в труну “побєдобєсія”, – закликає Алі Татар-Заде.

Кримський блоґер вважає, що Україна мусить провести “законні, широкі, бажано, масові святкування “Першого Параду Перемоги” прямо в своїй столиці”. “Ви можете в цей день або демонстративно залишитись удома, або демонстративно не святкувати, або ж – створити яскраву картинку зовсім іншої Історії, україноцентричної, європоорієнтованої, безумовно переможної”, – апелює Алі Татар-Заде.

“Заберіть разом 9 травня у красних, у московитів, у вати – заберіть собі”, – закликає автор.

Раніше Польща запропонувала Україні спільно відзначити 100-річчя битви проти більшовицької навали.

Читай у Google News!