Головний редактор Black Sea News: Крим – це гиря на шиї у росії

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Моніторингова група «Інституту Чорноморських стратегічних досліджень», «Майдану закордонних справ» і редакції BlackSeaNews оприлюднила книгу «Як діють кримські санкції» українською та англійською мовами. Один з авторів дослідження, головний редактор українського інформаційного агентства Black Sea News Андрій Клименко в інтерв’ю Крим.Реалії розповів про те, яких збитків зазнає росія після анексії Криму, як постраждали сектори російської економіки, і якими мають бути наступні кроки України та світової спільноти для посилення санкцій.

За словами Андрія Клименка, у книзі подані результати досліджень, які авторський колектив проводив упродовж шести років. Він підкреслив, що незважаючи на російську кампанію з просування тези «санкції не працюють, тому їх потрібно скасувати», відомості, наведені в дослідженні, показують, що санкції впливають на великі галузеві сегменти російської економіки.

Клименко нагадав, що після анексії Криму в росії стверджували, що створять на півострові «інвестиційний рай», вільну економічну зону, гральну зону, а також подібність Силіконової долини. Однак запровадження санкцій перекреслило всі плани. У результаті вже через рік росія анулювала створене раніше Міністерство у справах Криму та приєднала анексований півострів до російського Південного федерального округу.

За словами Андрія Клименка, Крим став «гирею, яка висить на шиї у росії», і цей вантаж буде все важчим з кожним роком. Автори дослідження демонструють у цифрах фінансові втрати росії: лише «Федеральна програма розвитку Криму та Севастополя», спрямована на інфраструктурні проєкти, коштувала російському бюджету приблизно 15 мільярдів доларів. Водночас, відтік інвестицій із росії після анексії Криму склав приблизно 200 мільярдів доларів.

Автори дослідження звертають увагу на необхідності випередження «фактичної окупації» росією Чорного та Азовського морів, можливих військових операцій із боку півострова в Херсонській області з метою захоплення Північно-Кримського каналу та можливих дій росії в напрямку морського узбережжя в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях.

Читай у Google News!