МЗС: До 70-ї річниці Рада Європи підійшла у кризовому стані

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

До своєї 70-ї річниці Рада Європи підійшла у кризовому становищі, що викликано, насамперед, руйнівними діями Російської Федерації, повідомило Міністерство закордонних справ України, пише “Прямий”.

“Рада Європа відкрила шлях до подальшої інтеграції на Європейському континенті, а її стандарти стали дороговказом у захисті демократичних цінностей. Однак маємо із сумом констатувати, що до 70-ї річниці Організація підійшла у кризовому стані, що викликаний, насамперед, руйнівними діями Російської Федерації, її агресією проти України та прямим фінансовим шантажем Ради Європи з метою досягнення своїх антидемократичних зовнішньополітичних цілей”, – йдеться у заяві українського зовнішньополітичного відомства.

Там зазначили, що ця криза стала справжнім викликом для організації та поставила її перед вибором — залишитися відданою власним цінностям і принципам, або піддатися на шантаж і погрози та поставити під сумнів набуті за 70 років довіру й авторитет.

“Україна сподівається, що за десятиліття роботи та випробувань Рада Європи набула достатньо сили та здорового глузду, щоб і надалі залишатися взірцем демократії, а не зустріти своє 70-річчя у напівзруйнованому скомпрометованому стані через безпідставні поступки на користь найбільшої держави-порушниці її принципів та норм”, – підкреслили у МЗС.

Водночас українські дипломати також підкреслили, що за 70 років діяльності Рада Європи досягла визначних результатів у захисті демократичних європейських ідеалів та принципів — була створена ефективна система захисту прав людини, закріплених у Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Водночас постійний представник рф при Раді Європі Іван Солтановський не виключив виходу росії з конвенції з прав людини, якщо не буде досягнуто”компромісу”, повідомляють російські ЗМІ.

“Ми розглядаємо всі варіанти розвитку подій, в тому числі з точки зору їх зовнішньополітичних наслідків як для росії, так і для міжнародних відносин на Європейському континенті”, – заявив він.

Солтановський сказав, що кремль не шкодує про свій вступ до Ради Європи, адже це допомогло “модернізувати російську правову систему, гуманізувати судочинство і пенітенціарну систему”.

Раніше повідомлялося, що генсек Ради Європи Турбйорн Ягланд вважає, що можливий вихід росії з організації буде “драматичною подією”. Водночас Німеччина у Раді Європи веде кампанію із зняття санкцій проти рф.

Читай у Google News!