Нульовий інтелектуальний прогрес. Суспільно-політична думка в росії закостеніла на хибному ‘відкритті’ півторастолітньої давності – Порошенко

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
Порошенко

Твердження путіна, нібито українці та росіяни “один народ”, нагадують опис божевільні із художнього твору Ярослава Гашека «Пригоди бравого вояка Швейка». Про це пише експрезидент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко у матеріалі для Gazeta Wyborcza.

“З точки зору сприйняття історії стаття путіна не містить для нас нічого нового. Ця рамка відома нам із середини дев’ятнадцятого століття. Тоді на фоні національного відродження на українських теренах російська імперська  пропаганда розгорнула кампанію несприйняття українців як окремого народу. ‘Не было, нет и быть не может’ – сумновідомий вислів із циркуляра міністра внутрішніх справ росії Валуєва. Та фраза стала офіційною  позицією Петербургу щодо української мови і народу як її носія. ‘росіяни називають все російське слов’янським, щоб потім назвати все слов’янське російським’, – влучно зауважив у той час чеський публіцист та громадський діяч Карел Гавлічек-Боровський.

Відтоді сплило майже 160 років. Нульовий інтелектуальний прогрес: суспільно-політична думка російського керівництва закостеніла на хибному ‘відкритті’ півторастолітньої давності.  Твердження, ніби українці та росіяни один народ, нагадує мені про опис божевільні, в якій лежав Швейк. Серед причинних був один професор, який доводив, що всередині земної кулі є ще одна куля, набагато більша, ніж та, що зверху”, – зазначив п’ятий президент України.

“Ми, українці, не маємо проблем з власною ідентичністю. І нам по цимбалах, що саме про це думає путін. Ми українська політична нація, рівноправними членами якої є громадяни різного етнічного походження, різних конфесій і мовних спільнот. І від росіян нас відрізняють не лише власний історичний досвід, мова, пісні і танці, чи кухня, але й політична культура, ставлення до прав і свобод людини, геополітичні орієнтації, усвідомлене і глибоко вкорінене відчуття причетності до європейської цивілізації. Ці відмінності протягом останніх семи років лише посилилися, і, до речі, не останню роль в прискоренні процесу зіграв настільки відразливий для України путін”, – пише Порошенко.

Він також зазначив, що Україна обрала свій шлях розвитку – членство в ЄС і НАТО. Соціологічні опитування показують, що на референдумі за вступ до ЄС готові проголосувати три чверті тих, хто планує взяти в ньому участь. За НАТО – відповідно дві третини українців, які ладні брати участь у референдумі.

Читай у Google News!