МОЗ блокує роботу ДП “Медичні закупівлі” – генеральний директор

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

В ДП “Медичні закупівлі” заявили, що останні два тижні Міністерство охорони здоров’я тисне на підприємство та навмисно блокує його роботу. Про це повідомив генеральний директор Державного підприємства “Медичні закупівлі” Арсен Жумаділов на сторінці у Facebook.

Зокрема Жумаділов має на увазі “неуспішну” закупівлю ДП костюмів біозахисту в українського виробника та про “успішну” закупівлю МОЗ подібного товару вдвічі дорожче в невідомого китайського заводу через українську фірму-прокладку і вже, як виявляється, із порушеними строками.

“У публічний простір МОЗ транслює що завгодно, але не реальну причину блокування закупівлі.А вона полягає в раптовому прагненні МОЗу дізнаватись про переможця процедури закупівлі до її завершення та погоджувати результати закупівлі з огляду на визначеного переможця”, – написав Жумаділов.

Він впевнений, що для МОЗ не так має значення, хто дав найбільш вигідну пропозицію, як те, хто більше сподобався МОЗу.

“Очевидно, ТОВ “Меддів” зі своїми китайськими товарами швидко знайшло шлях до найвищих кабінетів Міністерства. І дарма, що цей шлях коштував додаткових 17 млн.грн (з них 13 млн.грн прямих перевитрат) платників податків”, – пояснює очільник підприємства.

За його словами, і в усному, і в письмовому вигляді він довів до Міністерства позицію неприйняття ДП вимог, що є незаконними та такими, що компрометують об’єктивність та неупередженість наших закупівельних процедур.

“МОЗ відреагував напрочуд швидко. Нашу закупівлю було заблоковано, а ДП виключили з казначейської мережі по програмі Резервного фонду. Одночасно із цим у ЗМІ здійнялась хвиля замовних статей, що наносять шкоду репутації ДП як стратегічного закупівельника в сфері охорони здоров’я”, – йдеться повідомлені.

Він вважає, що наслідком ситуації також стали:

– де-факто виключення ДП з процесу підготовки до запуску цьогорічних закупівель по централізованих програмах МОЗ [онкологія, серцево-судинні, АРВ тощо].

Йдеться про річний бюджет у майже 10 млрд.грн., з яких безпосередньо ДП має провести закупівлю на понад 6 млрд. грн.

– замороження процедури визначення ДП централізованою закупівельною організацією [ЦЗО]. Таке визначення відкрило б можливість для ДП допомагати реформованим лікарням скорочувати не співробітників, а видатки на закупівлі.

“Це дозволило б сьогодні реалістично оцінювати реформу та стимулювати менеджмент лікарень до ефективного управління. Йдеться про потенційний обсяг закупівель у розмірі 20 млрд.грн в частині товарів та на рік. Середня економія від повноцінного запуску ЦЗО мала б скласти 3-5 млрд.грн. на рік”, – зазначив гендиректор.

– власне закупівлі по COVID-19. У межах нещодавно сформованого спеціального Фонду у 65 млрд.грн. певна частина коштів спрямовуватиметься на закупівлю товарів. Плюс, є гроші місцевих бюджетів (до 4 млрд.грн). ДП наразі не бере участі в закупівлях ні по першому джерелу видатків, ні по другому. Якби брали, це також показало би значну економію і в цих закупівлях.

“По суті, класична дилема: не йти на поступки – наразити на небезпеку заручників [у даному випадку пацієнтів, лікарів]; йти на поступки – вирішити питання ситуативно, але отримати прецедент, який щоразу повторюватиметься. Дилема Степанова, так би мовити”, – підсумував Жумаділов.

Читай у Google News!