МВФ пригрозив проблемами у разі зміни законодавства щодо НАБУ

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Голова місії МВФ в Україні Рон ван Роден попередив, що зміни законодавства щодо НАБУ призведуть до перегляду дій Фонду в Україні, передає eurointegration.com.ua.

Лист адресований заступникам голови Офісу президента Юлії Ковалів [курує питання економіки та фінансів] та Андрію Смирнову [курує правоохоронні органи та суди] та був надісланий орієнтовно у понеділок ввечері.

Підставою для листа стали “запропоновані зміни до законодавства, які розширять підстави для звільнення голови НАБУ, включивши до них рішення суду про адміністративне корупційне правопорушення”. Роден вважає такі зміни шкідливими для продовження співпраці України з МВФ, оскільки, на думку Фонду, вони підважать незалежність бюро.

“Як ви знаєте, інституційна незалежність НАБУ та його голови є критичними складовими його ефективності, і тому були важливими елементами попередніх програм МВФ. Будь-які законодавчі зміни, які звужують незалежність НАБУ, будуть сприйняті як відмова від попередніх антикорупційних зобов’язань і потребуватимуть коригування будь-якої нової програми [співпраці МВФ з Україною – УТ]”, – пояснив керівник місії Фонду.

Під опис МВФ підпадають два законопроекти, які були зареєстровані в лютому-березні, але на минулому тижні їх почали готувати до розгляду в залі. Це проекти №№ 3133 та 3180, що містять аналогічні зміни до закону про НАБУ та дозволяють звільнити чинного керівника бюро Артема Ситника.

Голова місії МВФ також нагадав, що тиждень тому вже попереджав Банкову про проблеми у разі ухвалення одного зі згаданих законопроєктів.

Читай у Google News!