100 днів “тиші” Зеленського: Замість перемир’я 2000 обстрілів

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
перемир'я

Режим повного і всеосяжного припинення вогню почав діяти на сході України з нуля годин однієї хвилини 27 липня. І захисникам України, і російським окупаційним військам забороняється також використовувати безпілотники, проводити розвідку й облаштовувати нові позиції. Просто перестати стріляти виявилося непросто. Російські окупаційні війська не протрималися і перші пів години від початку перемир’я, нагадується в сюжеті 5.ua, в якому зібрані факти та думки стосовно задекларованої “тиші”.

Про порушення з боку ворога в день запровадження перемир’я розповів журналістам командувач Операції Об’єднаних сил.

“00:20-00:45 був обстріл підрозділу 36-ї окремої бригади морської піхоти зі стрілецької зброї, ручних гранатометів та великокаліберних кулеметів”, – розповів командувач ООС Володимир Кравченко.
Відтоді й до початку листопада Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ, яка контролює дотримання режиму тиші, зафіксувала майже дві тисячі порушень. Тож ніякого перемир’я немає, переконані експерти.

“росія і не думала припиняти бойові дії на Донбасі. Вона тримає в напруженні Україну, вона веде війну на виснаження, чекаючи на те, що українські громадяни, українське суспільство почне вимагати від влади припинення цієї війни і встановлення миру будь-якою ціною”, – заявив доктор юридичних наук, професор Києво-Могилянської Академії Володимир Василенко.

У команді президента, попри це, бачать позитивні результати.

“Це найдовше припинення вогню, яке було за всі ці шість років. Можна по-різному до цього ставитися. Але для мирного населення це однозначно плюс. Я спілкувалася, я бачу, як там просто є можливість банально перекрити шифером хату”, – каже заступниця голови фракції “Слуга народу” Євгенія Кравчук.

А в опозиції кажуть, уявною тишею може скористатися ворог.

“Ці сто днів, я думаю, ворог використає на свою користь. Якщо ОБСЄ показує і дані розвідки, що вони в тих місцях, де не повинні бути, я думаю, це показує, що вони готуються, вони використовують перемир’я для того, щоб краще обладнати свої позиції і бути готовими для подальшого протистояння”, – заявив Роман Костенко з “Голосу”.
На Банковій підсумків ста днів не підбивали, але оцінку надали.

Президент України Володимир Зеленський зустрівся з президентом Міжнародного комітету Червоного Хреста Петером Маурером. Це відбулося через сто днів домовленостей про перемир’я, що позитивно вплинуло на безпекову ситуацію на Донбасі.

На запит “5 каналу” щодо ефективності перемир’я в Офісі верховного головнокомандувача на момент виходу сюжету не відповіли.

Читай у Google News!