Зеленський заявив, що працює над комплексними рішеннями щодо засобів РЕБ, Порошенко представив систему РЕБ “Ай-Петрі СВ”, у розробку якої вкладено 150 млн грн

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
poroshenko reb

Говорили на нараді і про системи радіоелектронної боротьби. Ми зараз маємо відчутну кількість українських розробок, маємо достатньо велике бажання наших виробників зміцнити нашу оборону засобами РЕБ, заявив президент Зеленський.

“Була доволі тривала й дуже детальна нарада з військовими та урядовцями щодо дронів, усіх необхідних видів безпілотників – від FPV до наших ударних дронів, які показують відмінні результати в глибоких ударах по воєнному потенціалу росії. Говорили сьогодні і про нюанси виробництва, і про підтримку та фінансування, про контракти, про необхідну гнучкість у визначенні пріоритетів.

Саме те, чого вимагає війна, повинне вироблятися нашим оборонно-промисловим комплексом – стільки, скільки потрібно, так вчасно, як потрібно. Очевидно, що дрони в цій війні скажуть одне з вирішальних слів для перемоги, і це має бути українське слово, українські дрони, українська перемога, а отже, потрібно більше й більш ефективних українських безпілотників. Можемо це забезпечити.

П’ятий президент України та лідер “Європейської Солідарності” Петро Порошенко оприлюднив розробку та виробництво новітньої системи радіо-електронної боротьби “Ай-Петрі СВ”. На проєкт не витрачено жодної копійки бюджетних коштів – Порошенко інвестував у цю розробку власні 150 мільйонів гривень, передає eurosolidarity.org.

“Ай-Петрі СВ” – це сучасний мобільний засіб кіберзахисту, який дозволяє нейтралізувати ворожі безпілотники типу Орлан, Зала, Ланцет. Є позитивні результати і з керованими авіабомбами (КАБами). 

Перша система, яка вже проходить “бойове тестування” на фронті, прикриває два артилерійські дивізіони. “І перші приклади бойового застосування більш ніж обнадійливі”, – заявив Порошенко. Він повідомив, що за час використання нової системи РЕБ російським засобам ураження не вдалося наблизитися до нашої арти.

Зазвичай розробка такого комплексу триває від 3 до 8 років, але цей проєкт вдалося зробити менш як за 5 місяців. Комплекс складається з РЕБу, сучасної радіолокаційної станції, антидронового пристрою, надійного захищеного зв’язку, автономного живлення, пікапа, штабів управління. 

Читай у Google News!