Зекоманда закатала в асфальт у 10 разів більше грошей, ніж на забезпечення армії, що воює

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
забезпечення армії

Штатні та позаштатні пропагандисти Офісу президента в останні дні заспокоюють українців наративами на кшталт «путін вже багато років біля воріт, і за останні місяць-півтора нічого не змінилося, тому варто не розганяти паніку та посилювати свою обороноздатність». Nashigroshi.org перевірили у «Прозорро», що у нас із другим пунктом, тобто із підсиленням обороноздатності.

Видання зробило вибірку з 2017 року, коли вже всі державні замовники перейшли до «Прозорро» (нагадаємо, військові в порядку експерименту туди перейшли майже на рік раніше від Укравтодору).

За цей період Міноборони провело закупівлі обмундирування, харчів, палива, ремонту техніки тощо на 63 млрд грн. Ще 84 мільярди гривень у ці роки було закладено у бюджет на Державне оборонне замовлення – на військову техніку, зброю і боєприпаси, закупівлі яких засекречені та проводяться не через систему «Прозорро». Тобто загалом на військові потреби за ці п’ять років провели закупівлі на 147 млрд грн.

Укравтодорівскі служби провели тендери на ремонти доріг у цей же період на 635 млрд грн. При цьому найбільший розрив почався зі стартом «Великого будівництва» Володимира Зеленського. У 2021 році на асфальтування протендерили у 10(!) разів більше, ніж на матеріальне забезпечення армії воюючої країни.

забезпечення армії

Дані інфографіки у табличному форматі:

Зменшення уваги нової влади до армії очевидно навіть у дрібницях. Наприклад. Ми виокремили замовлення Міноборони всього того, що на солдата можна вдягнути – білизна, уніформа, шоломи, берці, сумки, тощо:

забезпечення армії

Дані інфографіки у табличному форматі:

Варто зазначити, що все більша частка будівництва доріг робиться на позичені і в Україні, і за кордоном гроші. Торік виплати по кредитам міжнародним банкам та по ОВДП склали рекордні 15 млрд грн. Так що, коли наступники захочуть змінити тенденцію фінансування армії, то цілком може виявитись, що вже не буде з чого.

Читай у Google News!