БМП “Вавилон” мала вийти на державні випробування ще торік, якби не Міноборони – розслідування

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
Вавилон

Ще торік важка БМП «Вавилон» від ТОВ «Інженерна група «Арей» мала вийти на державні випробування, а на Київському бронетанковому заводі – розпочатися її серійний випуск, пише Світлана Зварич для zn.ua.

“Армія мала отримати новітню бойову машина з гібридною силовою установкою, першою в Україні цифровою системою керування вогнем і рухом, модерновим захистом та новим бойовим модулем. Загалом, понад 200 військових новинок забезпечують українській машині технічні характеристики, які переважають іноземні аналоги”, – йдеться в матеріалі.

Але, як повідомляється, Міноборони, яке вклало в дослідно-конструкторську роботу «Вавилон» кілька десятків мільйонів гривень, руками своїх чиновників зрештою таки зірвало успішну розробку. Отримавши документи про завершення чергового етапу щодо “Вавилона”, у Міноборони, замість того, аби негайного розпочати наступний, через два тижні вирішили створити окрему комісію для повторного прийняття роботи.

“Десятьох військових членів комісії, на тлі жорсткого карантину, стягнули з Києва, Чернігова, Харкова, Маріуполя, Дніпра. Комісія, не виявивши жодної вади, повторно прийняла роботи, склала позитивний акт і подала в Міноборони, де він валявся до кінця 2020 року. Чому валявся? Очевидно, для того, аби “Арей” подумав над підвищенням ціни бронесталі і переглянув свою позицію щодо (не)використання чепковських елементів динамічного захисту”, – йдеться в матеріалі.

Журналісти зазначають, що оскільки дослідно-конструкторську роботу (ДКР) “Вавилон” не вдалося зірвати руками членів комісії, в Департаменті військово-технічної політики і розвитку озброєння та військової техніки (ВТП РОВТ) Міністерства оборони України терміново змінили куратора ДКР “Вавилон”.

“Ним став В. Снісаренко — колишній заступник начальника харківського військового представництва, яке контролює Харківське конструкторське бюро машинобудування (ХКБМ) і “Завод ім. В. Малишева”. Одні кажуть, що новий куратор — кум одного з керівників цих підприємств, інші — що просто близький друг. Куратор під позивним “Кум” розпочав своє кураторство з розрахунком на те, що в “Ареї” — не фахівці з десятками років досвіду в танкобудуванні, а “твари дрожащие”, – зазначається в повідомленні.

“Виконані роботи “Арея” приймали понад 20 уповноважених осіб, і в їхніх актах не зафіксовано жодного порушення. Однак це не завадило новопризначеному куратору висунути свої “претензії”. Зацініть їхню грунтовність: конструкторську документацію “Арей” має повністю переробити, бо, на особисту думку “Кума”, слід вживати терміни “моторна олива” замість “моторне мастило” і “підшипник” замість “вальниця”. “Арей” делікатно пояснив лінгвістичну профанацію — термін “мастило” вживається в наказах Міноборони, у рішеннях Верховного суду України, в постановах Кабміну, а термін “вальниця” застосовується на виконання вимог відповідного ДСТУ”, – продовжили в матеріалі.

Також, йдеться в матеріалі, іншим листом Снісаренко на пару з Шостаком запропонували “у якості виробника дослідного зразка” залучити ДП “Завод ім. В. Малишева”. Попри те, що ДП “Завод ім. В. Малишева” перебуває у стані банкрутства із заборгованістю 2 млрд грн, а Закон категорично забороняє розміщувати державні оборонні замовлення на підприємствах-банкрутах. 

Читай у Google News!