З Associated Press у Washington Post: Нафтогаз, російська пропаганда, “західні” ЗМІ

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

“Роздратовані українці вийшли на вулиці та заблокували дороги, коли сотні тисяч людей залишились без опалення на тлі суперечки між національною газовою компанією та регіональними комунальними постачальниками”. Так починається матеріал опублікований на Associated Press та передрукований The Washington Post про український Нафтогаз та проблеми, які виникли на початку опалювального сезону в деяких українських містах.

За словами автора, російськомовного журналіста Yuras Karmanau (Юрась Карманов), який живе у Мінську та часто пише про Україну, “ні Нафтогаз, ні український уряд не прокоментували йому ці події”. Після публікації матеріалу, на своїй сторінці в Facebook Нафтогаз спростував цю інформацію, заявивши, що це “неправда”. “У нас не було і немає запита від нього,” – кажуть в компанії.
То як би виглядав його матеріал, якщо б Карманов в часи четвертої індустріальної революції таки зміг отримати коментар?

Карманов: криза охоплює переважно центр, схід, та південь України.

Нафтогаз: на час виходу статті не отримали номінації 22 виробники тепла з приблизно 1200. Зараз більшість з них вже зняли усі питання та купують газ у Нафтогазу на пільгових умовах. Абсолютна більшість виробників тепла у центрі, сході та півдні на той час проблем не мали [як і на заході], і люди були в теплі всюди, де добросовісно відпрацювали тепловики та місцева влада.

Карманов: Нафтогаз підняв ціни так, що деякі муніципалітети заявили, що вони не в змозі їх оплачувати. Нафтогаз заявив, що відновить постачання комунальним підприємствам та ТЕЦ лише після того, як вони погасять борги або заплатять за постачання заздалегідь.

Нафтогаз: Нафтогаз не встановлює ціни на газ для населення та тепловиків. Для цих категорій діє регульована ціна, яку встановлює уряд, і зараз вона на 30% нижче, ніж та, за якою продають усі інші постачальники газу в Україні [а їх декілька сотень]. Ми не вимагаємо передплату у жодного покупця газу для потреб населення [ані у газзбутів, ані у ТЕЦ чи ОСББ]. Пільговий газ ми надаємо покупцям, які виконали умови уряду щодо документів і боргів, без передплати. Ми в жодного проблемного тепловика не вимагаємо повністю погасити борг. Для того, щоб отримати газ зі знижкою у 30% і без передплати, необхідно розрахуватися за вже отриманий газ хоча б на 90% [з 1 грудня – хоча б на 60-78%].

Останнє, але не менш важливе. Карманов у своєму матеріалі раз за разом називає українську національну газову компанію – Нафтагаз, коли насправді всім, хто хоч раз заходив на сайт компанії, або писав їй запити відомо, що це не так. В чому ж причина? Можливо в тому, що про Україну повинні писати люди, які знають українську [ні, російської недостатньо] і живуть в Україні. Тоді, можливо, і коментарі буде легше брати, і в тому що відбувається в країні буде легше розібратись і плутати український Нафтогаз з російським Нафтагазом більш ніхто не буде.

Читай у Google News!