Вітчизняний комплекс для модернізації ударних гелікоптерів не гірший за західні аналоги, але він не фінансується – генеральний конструктор ДККБ “Луч”

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Вітчизняний комплекс для модернізації ударних гелікоптерів не гірший за західні аналоги, але він не фінансується - генеральний конструктор ДККБ "Луч" 1

Випробування вітчизняної системи з керованими ракетами “Бар‘єр-В”, які наразі проводяться з гелікоптерами Мі-8МСБ не фінансуються і не замовлялися Державою. Про це повідомив в інтерв’ю Security Talks Генеральний конструктор-Генеральний директор ДККБ “Луч” Олег Коростельов, передає defence-ua.com.

“Я повинен сказати, що на жаль, ця робота не є роботою, яка стоїть в позиції державного замовлення. Вона поки просувається за рахунок оборотних коштів КБ “Луч”, “Мотор Січ”, “Фотоприлад” та підприємства “Рамзай”, – розповів Олег Коростельов.

При цьому він наголосив, що випробування комплексу високоточного ракетного озброєння з дальністю ураження 8 км проводять тільки на багатоцільовому гелікоптері Мі-8, а про ударний Мі-24 мови взагалі немає.

“Тому що ми то її проводимо під гелікоптер Мі-8МСБ, а на Мі-24 нам ніхто (завдання) не поставив, і ми не проводимо ці роботи й ось це мене бентежить”, – сказав очільник ДККБ “Луч”.

Він припустив, що така ситуація склалася через певні очікування українських військових щодо можливих постачань аналогічних й вже випробуваних зразків, що застосовуються в країнах НАТО.

“Всі думають, що “закордон нам допоможе”, а саме думають, що будуть і чиїсь ракети на Ми-24, чиїсь прицільні системи й так далі. Хоча, ми вже практично довели, що і наша оптико-прицільна станція, і ракети достатні, щоб забезпечити сучасні вимоги”, – відзначив Олег Коростельов.

Він також виразив впевненість, що вітчизняний комплекс для модернізації ударних гелікоптерів не гірший за західні аналоги й цілком підходить до українських умов та реалій.

“Коли ми говоримо про Мі-24, тобто про бойовий гелікоптер, так ось, він ніким не виставляється ні на державне замовлення (його модернізація) ні на його переозброєння. Цілком можливо, замовник (Міноборони України) веде переговори з якимись іноземними фірмами (як то оборонні компанії з Ізраіля, Франції або Британії, про перемовини з якими щодо модернізації Мі-24 ЗСУ періодично повідомляють у ЗМІ), але я вважаю – краще мати своє, яке не гірше. Можна навіть влаштувати змагання. Ось я не боюся цього, тому-то швидше за все ми в цьому переможемо!”, – наголосив Генеральний конструктор-Генеральний директор ДККБ “Луч”.

Варто відзначити, що подібні міркування базуються не на “пустому місті”, а на досвіді експлуатації цієї системи іноземними замовниками. Зокрема відомо, що одна з країн, яка замовила значну партію для модернізації своїх ударних гелікоптерів успішно відстріляла декілька десятків українських ракет.

“Ми в Азербайджан експортували близько 300 ракет (РК-2П) для восьми або дев’яти гелікоптерів, які були доопрацьовані й вони успішно конкурують, при спільних навчаннях з турецькими військами, з машинами де стоїть Hellfire або інші системи. Тому я не вважаю, що ми там, десь відстаємо”, – підкреслив Олег Коростельов.

Очільник держпідприємства висловив впевненість, що військові мають проаналізувати український досвід і не чекати на пропозиції від іноземних виробників, а почати просувати свої системи. Принаймні дати вітчизняним розробкам шанс.

“Я вважаю, що цю роботу, враховуючи наші минулі роботи по “Штурму-СМ”, з огляду на заділи для іноземних замовників, її треба ставити на державні рейки. Тобто включати в держзамовлення, визначати якісь суми на виготовлення, досить невеликі та проводити повним ходом цю роботу”, – наголосив Олег Коростельов.

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket