Забродський про тиск на підприємства ВПК: Політика часів президенства Зеленського межує з державною зрадою

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Забродський про тиск на підприємства ВПК: Політика часів президенства Зеленського межує з державною зрадою 1

Українські оборонні підприємства за часів президента Зеленського зазнають постійного тиску та не можуть розвиватися, а відтак Україна переорієнтовується на закупівлю іноземного озброєння. Про це заявив народний депутат, генерал-лейтенант Збройних сил України, Герой України Михайло Забродський.

“Це стосується абсолютно всього. В цю проблему напряму впирається і проблема нестачі боєприпасів. Та ж проблема і з протикорабельним ракетним комплексом “Нептун” та іншими окремими зразками”, – зауважив він.

Михайло Забродський підкреслив, що зовнішнє постачання озброєння та військові техніки має великі ризики, пов’язані зокрема із затримкою, або відсутністю того чи іншого озброєння. “Країна, яка погоджується на системне постачання іноземних зразків озброєння, має чітко розуміти, що завжди буде зберігатися ця залежність. А, наприклад в умовах масштабного конфлікту ця залежність може виявилися критичною”, – додав генерал Забродський.

“Цю політику можна назвати не більше і не менше як політика, яка межує з підривом нашої обороноздатності і навіть із державною зрадою”, – заявив представник “Європейської Солідарності”.

Депутат зазначив, що нині вітчизняні виробники зазнають тиску з боку влади та силових структур, що безпосередньо негативно впливає на їхню роботу. “У зв’язку з цим можна згадати нещодавні події, наприклад на суднобудівному заводі “Кузня на Рибальському”. Ці маски-шоу у стилі кращих часів президента Януковича стосовно виїмки певних документів, які потрібні начебто для розслідування неправомірно завищених цін і решта, демонструють чітко відношення влади саме до вітчизняного виробника”, – зауважив він.

Генерал нагадав, у яких умовах свого часу приймалося рішення про виробництво малих броньованих артилерійських катерів і десантно-штурмових катерів. “У цих складних умовах, 2016-2017 роки, завод “Кузня на Рибальському” впорався із цим завданням, і пілотні проєкти цих катерів запущені і зараз йде їх вдосконалення і доведення до того стану, який вимагає командування Військово-морських сил або міністерство оборони як замовник”, – підкреслив він.

“А такими діями влада, по-перше, порушує процес виробництва і подальшого вдосконалення, по-друге, вона ставить у дуже неприємну і навіть складну ситуацію колектив самого заводу. Це пов’язано із вилученням документів і неможливістю відстоювати свої права потім у суді”, – пояснив Михайло Забродський.

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket