Гаубицю”Богдана” не фінансували 2 роки поки РФ робила “Мсту”, яка стріляє на 40 км – Чорновол

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Гаубицю"Богдана" не фінансували 2 роки поки РФ робила "Мсту", яка стріляє на 40 км - Чорновол 1

Згадки про виробництво вітчизняної гаубиці “Богдана” з дальністю стрільби в 40 км досі немає в проєкті державного оборонного замовлення, хоч через заблоковане протягом двох років фінансування Україна втратила перевагу перед Росією, адже РФ розробила власну гармату з такою дальністю. Про це розказала депутатка VIII скликання, журналістка Тетяна Чорновол, передає 5.ua.

“Головне завдання артилерії – це ліквідовувати ворожу артилерію, завдання номер один. Тому чим далі ми стріляємо – тим краще. І якщо ми говоримо про вітчизняну гаубицю “Богдана” – вона зараз не доробляється, її фінансування повністю заблоковане, досі її немає. Випробування заблоковані, виробництво снарядів – а це НАТОвський калібр, 155 мм – заблоковане, жодної “Богдани” чи її слідів в нинішньому держоборонзамовленні немає”, – зауважила вона.

“Чому важливі ці 40 км дальності? Тому що на озброєнні в Російської Федерації є “Гіацинт” – 35 км, є “Мста” – до 30 км. Якби в нас була “Богдана”, ми б зразу мали перевагу контрбатарейної боротьби, величезну перевагу. Однак два роки виробництво блокується. І я не скажу, що це якийсь такий проєкт “сирий” – вона вже проїхалася на проведеному Петром Порошенком параді. Далі йшлося про її масове виробництво – виробництво снарядів, самої “Богдани” – і два роки не було фінансування, тобто цей проєкт затримався. Натомість Росія взяла приклад з України і зробила “Мсту”, яка стріляє на 40 кілометрів”, – наголосила журналістка.

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket