Ветеранський бізнес Fusefoods став нікому не потрібен. Виробництво стоїть вже понад рік завдяки Міноборони – директор

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
afu food

Вітаю, шановні підписники. Мене звати Юрій Кріпченко, це я придумав виготовляти подібну продукцію в Україні ще 2015-го року після повернення з АТО. Також я директор і співзасновник торговельних марок Fusefoods та I’mready. Вимушений повідомити: схоже на те, що більше нашої продукції ніхто ніде не знайде, проєкт став нікому не потрібен, ні цивільним, ні військовим і виробництво стоїть вже понад рік завдяки Міністерству оборони і навряд чи здатне воскреснути, вважаю це нереальним, на жаль.

А діло от у чому. Підприємство було засноване ветеранами АТО ще в 2015 році, які вже тоді добре знали – буде повномасштабна війна. І вирішили заздалегідь підготуватися до цього, щоб не жерти бур’ян і жирний слиз із залізних банок. Тому я у 2015 розробив першу в Україні на той час технологію стерилізації консервів в ретортах і взагалі в полімерних плівках. Для того, щоб своєчасно допомогти армії. Правда, поки всі над нами ржали, що ми параноїки, змогли добре розвинути лінійку далі ніж сухпай – і мали успіх на ринку.

Потім, з початком великої війни підприємство на початку жовтня підписало договір з Міністерством оборони України щодо постачання до кінця 2022 року. І вже отримавши передплату, саме через тиждень після цього, почалися обстріли енергетичної інфраструктури країни. Ми залишилися без енергії.

Було написано багато листів до профільних установ, дійшли і до заступника міністра (Димерська громада на чолі з головою, Вишгородський РЕС, ДТЕК, Вишгородська РВА, Київська ОВА, Київська міська військова адміністрація), та все марно. Співробітники підприємства, як і я, потрапили до окупації. А мене буряти ще й забрали в полон. За допомоги одного з місцевих сміливців, під час потужного обстрілу ворога – всім вдалося втікти. І ми бачили з поля як поверталися окупанти по трасі на двох «Тиграх», явно не для того, щоб вивезти з під обстрілу 23 полонених.

Після деокупації, в травні 2023 року, з’ясувалося, що МО подало до суду заяву про не поставку нами продукції згідно укладеної угоди з вимогою повернути в 100% розмірі кошти. А на той час ми носилися з листами, про продовження терміну дії договору, бо все виробили і продукція й досі лежить на складах. Ухвала є. Повернути кошти. А підприємство в чорному списку.

На жаль діло восьми років знищено державою. А продукти харчування, як сказав адвокат МО: «Нам не потрібні, ми вже купили!». Продовження не буде.

Читай у Google News!