У Зеленського кажуть, що “Роттердам+” ліквідовано, і доведеться “затягнути пояси”

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket

Представник президента України Володимира Зеленського в Кабінеті міністрів Андрій Герус заявив, що з ліквідацією формули “Роттердам+” деякі вугільні електростанції в Україні у червні будуть збитковими. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

“Деякі вугільні електростанції у червні будуть навіть збитковими, ну нічого, доведеться також затягнути пояс. Фактична ліквідація “Роттердам+” відбулася завдяки діям широкого кола осіб, великому публічному резонансу, висвітленню цієї корупційної формули у медіа, соцмережах тощо. Коротше, ми зробили її разом”, – йдеться у повідомленні.

Герус зазначив, що за червень вугільні електростанції отримають приблизно на 1,5 мільярда гривень менше грошей, аніж отримали б при фактичному тарифі “Роттердам+”.

“Президент подає законопроект у парламент, щоб змінити Р+ на Р-. Це діаметрально протилежна позиція до позиції Петра Порошенка, який виправдовував існування Р+ то вимогами МВФ, то якимось іншими видумками”, – сказав Герус.

Раніше Герус заявив, що Адміністрація президента України розробила і планує подати до парламенту законопроект, який скасовує застосування формули “Роттердам+” при розрахунку тарифу на електроенергію, а також відтерміновує на 1 рік запровадження в Україні ринку електроенергії.

Раніше політолог Тарас Чорновіл відзначив, що відтермінування ринку електроенергії може бути вигідним для олігарха Ігоря Коломойського.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket