У Зеленського кажуть, що “Роттердам+” ліквідовано, і доведеться “затягнути пояси”

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Представник президента України Володимира Зеленського в Кабінеті міністрів Андрій Герус заявив, що з ліквідацією формули “Роттердам+” деякі вугільні електростанції в Україні у червні будуть збитковими. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

“Деякі вугільні електростанції у червні будуть навіть збитковими, ну нічого, доведеться також затягнути пояс. Фактична ліквідація “Роттердам+” відбулася завдяки діям широкого кола осіб, великому публічному резонансу, висвітленню цієї корупційної формули у медіа, соцмережах тощо. Коротше, ми зробили її разом”, – йдеться у повідомленні.

Герус зазначив, що за червень вугільні електростанції отримають приблизно на 1,5 мільярда гривень менше грошей, аніж отримали б при фактичному тарифі “Роттердам+”.

“Президент подає законопроект у парламент, щоб змінити Р+ на Р-. Це діаметрально протилежна позиція до позиції Петра Порошенка, який виправдовував існування Р+ то вимогами МВФ, то якимось іншими видумками”, – сказав Герус.

Раніше Герус заявив, що Адміністрація президента України розробила і планує подати до парламенту законопроект, який скасовує застосування формули “Роттердам+” при розрахунку тарифу на електроенергію, а також відтерміновує на 1 рік запровадження в Україні ринку електроенергії.

Раніше політолог Тарас Чорновіл відзначив, що відтермінування ринку електроенергії може бути вигідним для олігарха Ігоря Коломойського.

Читай у Google News!