Політолог про нараду РНБО: Ринок енергетики неприємний для Коломойського

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket

Під час першої наради Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) під головуванням президента Володимира Зеленського, яка відбулася в п’ятницю, 31 травня, її члени обговорили питання ринку енергетики, повідомляє Deutsche Welle.

Cекретар РНБО Олександр Данилюк повідомив, що більшість учасників наради виступили за відстрочку запланованого на 1 липня запуску вільного ринку електроенергії. “Більшість учасників засідання зійшлися на тому, що запуск ринку потрібно відкласти і питання – робити це на три місяці, на дев’ять місяців, на рік. Але була і позиція, що потрібно готуватися, що він усе-таки буде запроваджений [з 1 липня – УТ]”, – сказав Данилюк.

Повідомляється, що проблеми у сфері енергетики були обговорені у форматі наради, а відповідні рішення будуть ухвалені через два тижні.

Обговорення відстрочки запуску вільного ринку електроенергії на нараді РНБО у Facebook прокоментував політолог Тарас Чорновіл, який відзначив, що такий перебіг подій (відстрочка) може бути вигідним для олігарха Ігоря Коломойського.

“Мова йде про сьогоднішнє перше в житті Зєлєнського засідання РНБО. Ну ви ж в курсі, що війна вже закінчилася, РФія повернула нам усіх полонених, моряків, політв’язнів, ніхто й ніде більше не стріляє й загроз жодних не залишилося. Є тільки одна проблема – це небезпека введення ринку електроенергії, закон про який уже давніше остаточно ухвалила Рада, а сам він цього літа набуває чинності. Але ринковий механізм дуже неприємний для феросплавного виробництва Коломойського. Там енергоресурси займають понад половину вартості кінцевого продукту. Досі бізнес Коломойського працював на пільгових основах, які визначалися попереднім доринковим законодавством. І всі ми скидалися на черговий мільярд для Бєні. А тут – доведеться ж платити повну вартість…”, – роз’яснив він.

“І Зєлєнський терміново скликав засідання РНБО з енергетичних питань. Отак у нас оперативно працює влада. Все в ім’я людини. І ми всі дуже добре знаємо ім’я цієї людини”, – додав Чорновіл.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket