Сварка митрополитів: У болгарській церкві стався “розкол” через Україну

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket

На засіданні Синоду Болгарської церкви 12 червня митрополит Пловдивський Ніколай та митрополит Видинський Даниїл оголосили про взаємне розірвання євхаристійного спілкування, повідомляє Cerkvarium.

Зазначається, що митрополит Пловдивський Ніколай їздив до Константинополя, де пояснював Вселенському патріарху, що позиція митрополита Видинського не відображає позиції всієї Болгарської православної церкви.

Причиною конфлікту стала проросійська агітація з боку митрополита Даниїла, який займався несанкціонованою розсилкою антифанарських листів представникам помісних церков, а також їздив до Москви без благословення патріарха та Синоду, де оголошено заяви, які наносять шкоди й Болгарській церкві, і національній безпеці Болгарії.

“За наслідками таких дій Даниїла Пловдивського митрополит Ніколай їздив в Стамбул, де пояснював Вселенському патріарху, що позиція Видинського не відображає позиції всієї БПЦ. Св.Синод 12 червня відмежувався від заяв митрополита Видинського “на захист канонічної церкви в Україні”, пояснюючи, що соборного рішення з приводу української автокефалії БПЦ ще не випрацювала”, – йдеться у повідомленні.

Тому 12 червня обидва митрополити оголосили про розрив євхаристійних стосунків, відмову від співслужіння, молитов один за одного та заборону на служіння Видинському – в Пловдивській єпархії, а Пловдивському – у Видинський.

Як повідомляє болгарське видання Faktor, найважче це буде робити Видинському Даниїлу, який родом зі Смолян, що на території Пловдивської єпархії.

За інформацією видання, розподіл у БПЦ щодо цього конфлікту між двома єпископами – три до одного: 75% підтримують Ніколая, а 25% – на стороні Даниїла.

Очікується, що 19 червня, Синод БПЦ продовжить роботу, де дасть оцінку “особистій думці” Видинського митрополита Даниїла, а також вирішить, чи приймає він запрошення архієпископа Кіпрського Златоуста II, по благословенню Вселенського Патріарха Варфоломія, для участі в неформальній зустрічі делегацій Православних Церков з питання Української церкви. Якщо Синод прийме таке рішення, він має створити делегацію, яку очолить митрополит Старозагорський Кипріян, який є головою комісії з українського церковного питання.

Раніше повідомлялося, що Православна Церква України оприлюднила заяву, в якій засуджує дії почесного патріарха Філарета з намагання провести т.з. “Помісний Собор” для відновлення ліквідованої УПЦ КП.

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket