США: Попри міжнародні домовленості, РФ випробовує ядерну зброю низької потужності

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket

Американські агентства розвідки вважають, що Росія проводить випробування ядерної зброї низької потужності всупереч міжнародним домовленостям, повідомив керівник військової розвідки Пентагону генерал-лейтенант Роберт Ешлі, інформує “Радіо Свобода”.

“США вважають, що Росія, ймовірно, не дотримується мораторію на ядерні випробування”, – сказав Ешлі. За його словами, Росія “не бажає підтверджувати”, що вона дотримується Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань 1996 року.

Постійний представник Росії при міжнародних організаціях у столиці Австрії Відні Михайло Ульянов заявив агентству ТАСС, що Росія дотримується мораторію на проведення ядерних випробувань.

2 лютого 2019 року США розпочали 6-місячний процес виходу з договору про РСМД після того, як Вашингтон і НАТО неодноразово звинувачували Москву в порушенні угоди. Росія, яка заперечує ці звинувачення, заявила, що також виходить з договору, який забороняв обом країнам розробляти, виробляти і розгортати крилаті чи балістичні ракети наземного базування з дальністю від 500 до 5500 кілометрів.

Як повідомлялося, Північноатлантичний альянс (НАТО) уперше за десятиліття підготував нову військову стратегію, необхідність якої пояснюється, зокрема, ядерною загрозою, яку Росія використовує проти Заходу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket