Політологи про повернення Саакашвілі: Зеленський ризикує стати “баригою”

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket

Екс-президент Грузії, колишній голова Одеської ОДА та лідер “Руху нових сил” (РНС) Міхеїл Саакашвілі готовий допомагати і консультувати нову владну команду в Україні, але в нього немає кар’єрних планів, повідомляє Укрінформ.

“Я хочу допомогти новій команді, новій хвилі, яка реально з’явилася в Україні. Якщо моя порада, моя консультація чи просто присутність будуть для когось корисними, то я це буду робити”,- заявив Саакашвілі.

При цьому він додав, що у нього немає прагнень “отримати якийсь кабінет чи якусь формальну посаду, оскільки це погано закінчується”. Перед відльотом в Україну у середу Саакашвілі отримав у консульстві України у Варшаві посвідчення особи на повернення в Україну.

Зеленський скасував указ про позбавлення Саакашвілі українського громадянства. Все що було до сьогодні, це був не хаос. Хаос почнеться саме сьогодні. Запам’ятайте цю дату”, –  написав політолог та ведучий “Прямого” Тарас Березовець у своєму Telegram-каналі. На своїй сторінці у Facebook політолог також зазначив: “Зеленський указом # 329 повернув громадянство Саакашвілі. Хлопці, все, що було до сьогодні, це була тільки розминка. Тепер самий треш починається. Питання, як швидко Зеленський стане “баригою” – місяць або швидше?”.

Як наголосив в ефірі “Прямого” в ток-шоу “Ехо України” політтехнолог Віктор Уколов, рано чи пізно колишній глава Одеської обласної державної адміністрації Міхеіл Саакашвілі стане в жорстку опозицію до президента України Володимира Зеленського. “Рано чи пізно Саакашвілі стане в жорстку опозицію до Зеленського і назве його “зеленим баригою”. Я в цьому майже не сумніваюся – хоча б тому, що Саакашвілі вимагав посадити Ігоря Коломойського. Ви пам’ятаєте величезний конфлікт, який був між Саакашвілі і Коломойським. Він казав: його не врятує навіть Швейцарія”, – підкреслив Уколов.

Схожу думку має і політолог Кирило Сазонов. Зеленського оточують близькі люди, причому стискають кільце оточення, зазначив він в ефірі “Прямого”.

“Це, в першу чергу, Коломойський. Потім Тимошенко, яка хоче стати прем’єром і перетворити Зеленського в Ющенка. І тут знову час Саакашвілі — він буде з ними боротися. Можливо, проведе [в парламент] свою невеличку фракцію, повністю залежну від Зеленського — він буде з ним союзником. Але рано чи пізно його апетити перевершать те, що Зеленський може дати. Я думаю, все завершиться так само через рік: ми побачимо мітинги Саакашвілі з вимогами “У відставку, баригу Зеленського”, – прогнозує політолог.

Як відомо, Президент України Володимир Зеленський вніс зміни до указу свого попередника Петра Порошенка та повернув громадянство екс-губернатору Одеської області Міхеілу Саакашвілі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket