Політолог: Новий парламент стане “реінкарнацією олігархічної республіки”

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket

На відміну від більшості інших великих партій, політсила Володимира Зеленського, (партія “Слуга народу” )не має розгалуженого представництва в регіонах і кадрового резерву кандидатів на мажоритарні округи, зазначив експерт Інституту соціальних технологій “Соціополіс” Ярослав Макітра, пише Deutsche Welle.

“Це і досі радше віртуальна партія, імідж якої базується на особі самого Володимира Зеленського. Вона не має дієвих осередків, у ній є кілька конкуруючих груп впливу. І навіть під час президентської кампанії публічними речниками від цієї партії були одні особи, а реальну агітаційну роботу проводили зовсім інші”, – нагадав він.

Водночас директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов зазначив, що одноосібний контроль Зеленським президентської посади, парламентської більшості і уряду неможливий через конкуренцію олігархів, кожен із яких просуває в парламент свою політичну силу. “Партію “Слуга народу” зрозуміло хто контролює – це ІВК (Ігор Валерійович Коломойський. – Ред.), “За життя!” – це Бойко, Фірташ і так далі, “Опозиційний блок” – Ахметов… Так що тут немає жодного консенсусу”, – сказав Карасьов.

За його словами, новий український парламент стане “реінкарнацією олігархічної республіки 2005-2010 років”. Тоді за президентства слабкого Віктора Ющенка олігархічні клани відкрито купували депутатів з метою збільшення чисельності контрольованих ними фракцій.

Як відомо, 20 травня президент України Володимир Зеленський під час свого звернення до народу у парламенті заявив, що розпускає Верховну Раду VIII скликання. На наступний день на сайті президента України опублікували указ про проведення дострокових виборів у Верховну Раду 21 липня. На переконання політолога, історика, члена Асоціації українських письменників Сергія Грабовського, дострокові вибори в Раду “потрібні ворогам Української держави”.

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket