У НАТО затвердили нову військову стратегію через загрозу рф

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Північноатлантичний альянс уперше за десятиліття підготував нову військову стратегію, необхідність якої пояснюється, зокрема, ядерною загрозою, яку росія використовує проти Заходу, заявив гесекретар НАТО Єнс Столтенберг німецькому виданню Welt.

“Цього тижня наші військові експерти затвердили нову військову стратегію для Альянсу”, – заявив Столтенберг. За його словами, з 2014 року на Сході та Півдні виникли “нові виклики безпеці”. Крім того, росія все частіше використовує “ядерну загрозу” проти Заходу.

“Йдеться про повний захист і здатність забезпечити стабільність у майбутньому. Це іноді потребує нових військових концепцій”, – пояснив генсек, додавши, що сила альянсу полягає в тому, що він може змінитися в разі необхідності”.

Столтенберг привітав заплановане збільшення видатків на оборону в Німеччині до 1,35% валового внутрішнього продукту цього року. Він назвав це “важливим внеском” в обороноздатність НАТО. Але водночас висловив сподівання, що ФРН ще більше збільшить свої видатки на оборону в найближчі роки відповідно до своїх обіцянок.

Усі країни НАТО домовилися у 2014 році інвестувати не менше як 2 відсотки ВВП на оборону. За словами Столтенберга, це не “штучне” число, воно відображає потребу у військових видатках. “І справа не в тому, щоб заспокоїти президента США Трампа, а в тому, щоб значно поліпшити наші військові можливості у важкі часи”, – пояснив генсек.

У лютому 2019 року український парламента схвалив зміни до Конституції щодо закріплення курсу України на членство в ЄС і НАТО. На переконання екс-помічника міністра оборони США Майкла Карпентера, Україна може приєднатися до НАТО навіть з окупованими територіями.

Читай у Google News!