Ворог намагається використати політичну турбулентність, щоб зруйнувати наші досягнення

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket

Наразі необхідно гідно, без внутрішньополітичних потрясінь пройти період зміни влади в Україні, наголосив президент України Петро Порошенко під час виступу на церемонії вшанування пам’яті жертв політичних репресій на території Національного історико-меморіального заповідника “Биківнянські могили”, повідомляє прес-служба глави держави.

“У даний момент необхідно гідно, без внутрішньополітичних потрясінь пройти період зміни влади. Йдеться не тільки про набуття повноважень новообраним Президентом України, але й про обрання складу Верховної Ради”, – сказав він.

Порошенко нагадав, що Україна протистоїть агресору в тому числі завдяки діям світових лідерів. “Сьогодні Україна на східному кордоні Європи стримує нову навалу, тепер уже з боку правонаступника більшовицької імперії – Російської Федерації. Протистояти набагато сильнішому, чисельнішому і до зубів озброєному агресорові стало можливим завдяки дуже ефективним і злагодженим діям України та лідерів вільного світу – США, ЄС, країн Великої сімки, всіх, хто складає потужну світову коаліцію на підтримку України”, – сказав він.

Президент висловив впевненість у тому, що за такої підтримки “та завдяки дипломатичному тиску на агресора” Україна зможе відновити свій суверенітет та свою територіальну цілісність.

“Повернути український суверенітет і український прапор на кожен клаптик окупованої агресором землі, повернути в Україну Крим, повернути Донбас”, – додав він.

“Адже ворог, не криючись, намагається використати цей період політичної турбулентності для того, щоб зруйнувати наші досягнення на шляху реформ та європейської інтеграції. Посіяти у нашому суспільстві розбрат, ворожнечу та хаос, протиставити народ і владу, протиставити руками українців. Знищити українську державність”, – підкреслив Порошенко.

За його словами, головне завдання, що стоїть сьогодні перед відповідальними українськими політиками – забезпечення наступності політики реформ, зміцнення інститутів української державності та продовження європейської та євроатлантичної інтеграції.

“Лише така політика дає можливість гарантувати підтримку наших союзників з Європи, США та інших держав, яку за будь-яку ціну зараз намагається зруйнувати Росія. І нам потрібно це абсолютно чітко розуміти”, – підсумував він.

Раніше повідомлялося, що на нещодавній зустрічі міністрів закордонних справ країн-членів Ради Європи було досягнуто компроміс, що дозволяє повернути російській делегації право голосу в Парламентській асамблеї цієї організації (ПАРЄ), якого вона була позбавлена ​​в покарання за анексію Криму. Це не означає повернення російської делегації до ПАРЄ, однак, якщо так станеться, Україна може переглянути співробітництво із Радою Європи. Раніше медіа писали, що Німеччина у Раді Європи веде кампанію зі зняття санкцій проти РФ.

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket