Сербська церква бачить Томос для України “спробою вирішити проблему “через коліно”

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket

На офіційному сайті Сербської патріархії з’явився реліз рішень Архієрейського собору, засідання якого проходило з 9 по 18 травня, пише профільне видання Сerkvarium. В ньому оголошено, що СПЦ не визнає “парацерковну структуру” в Україні, яку вона вважає досі “церковним розколом”, а рішення Вселенського патріарха надати автокефалію – “невдалою спробою вирішити проблему “через коліно”, в односторонньому порядку, без діалогу з УПЦ МП та РПЦ та без всеправославних консультацій.

Крім того, собор пожалівся на інші проблеми, які спіткали Сербську церкву: – нерівна боротьба з державами за збереження Косово та Метохії; – ворожість та дискримінація СПЦ в країнах колишньої Югославії, особливо в Хорватії, Боснії та Герцеговині, Північнй Македонії та особливо Чорногорії; – неканонічне вторгенння румунських єпископа та священика на канонічну територію СПЦ у Східній Сербії; – ріст чисельності різних розкольників та сектантів тощо.

Видання нагадує, що це рішення архієрейського собору СПЦ прийнято на фоні візиту архієпископа Кіпру Хризостома до Белграда, де він обговорював з патріархом Іринеєм питання визнання ПЦУ.

Як відомо, у 2018 році Синодом Вселенського Патріархату було прийнято рішення про початок процедур, необхідних для надання томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні. 6 січня 2019 року патріарх Варфоломій вручив Томос про автокефалію ПЦУ митрополиту Київському і всієї України Епіфанію. У квітні повідомлялося, що Православна церква України обʼєднувала вже близько 7 тисяч парафій. Підтримку української автокефалії раніше засвідчила Польська Автокефальна Православна Церква.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket