Рівень комп’ютеризації медзакладів, що надають первинну меддопомогу, виріс із 3% до 97%

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Рівень комп’ютеризації медзакладів, що надають первинну медичну допомогу, зріс з 3% до 97% менш ніж за рік, повідомила виконувачка обов’язків Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook.

“Кожен лікар, що працює в сімейній медицині, вільно працює за комп’ютером. Рівень комп’ютеризації медзакладів, що надають первинну медичну допомогу, зріс з 3% до 97% менш ніж за рік”, – підкреслила вона

Також ліки за програмою “Доступні ліки” виписують за електронним рецептом. Водночас лікарі первинки у тестовому режимі вже розпочали вести електронні медичні картки пацієнтів, наголосила Супрун. Окрім того кожен може прослідкувати, куди пішли мільярди коштів платників податків на первинній ланці.

“Якби ще кілька років тому хтось сказав, що це працюватиме в Україні – багато людей подумали б, що це жарт. Електронне здоров’я, яке ще два роки тому здавалося в Україні мрією, вже працює сьогодні”, – зазначила керівниця МОЗ.

За її словами, наразі до електронної системи eHealth вже приєдналися 1966 медичних закладів, 24,6 тисячі лікарів. Декларацію з сімейним лікарем в системі уклали 27,8 мільйона українців. Крім цього із системою працюють 1162 аптеки та майже 10 тисяч фармацевтів.

“Сьогодні ми прагнемо, щоби до кінця 2023 року всі рішення в системі охорони здоров’я ухвалювалися на основі електронних даних. Від міністра до сімейного лікаря та пацієнта. І розуміємо, що це можливо”, – зауважила Супрун.

За словами очільниці МОЗ, електронна система eHealth передбачатиме, що в системі кожен пацієнт отримає медичну ID. “Це особистий номер, за яким будуть закріплені всі дані пацієнта. Вперше в історії України дані пацієнта будуть закріплені не за пропискою, не за реєстратурою, не за закладом. Вони зберігатимуться на хмарному сховищі на сервері й “ходитимуть за пацієнтом”, куди йому потрібно”, – пояснила Супрун.

Вона зауважує, що це передусім збереже час лікаря. Адже лікар не буде вносити дані з паперу в комп’ютер, а одразу писатиме їх там.”Наразі кабінет пацієнта у розробці, і для зручності лікар може видруковувати необхідні дані для пацієнта”, – додає Супрун.

Також за її словами при розробці відомство тісно співпрацює з Держслужбою захисту інформації. А також постійно тестує систему на вразливість. “Наша ціль – міжнародний стандарт управління безпекою ISO:27001”, – зауважила Супрун.

Раніше повідомлялося, що МОЗ вдалося збільшити фінансування по дорослій онкології більш ніж удвічі.

Читай у Google News!