Рішення ОАСК створює небезпечний прецедент та ламає логіку електронного декларування – DEJURE

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
Рішення ОАСК

Суддя Окружного адміністративного суду Києва Руслан Арсірій дозволив своїй колезі Олександрі Брагіній подати декларацію в паперовому вигляді. Цим рішенням він фактично дозволив держслужбовцям, політикам і суддям не подавати електронні декларації, вважають у фундації DEJURE.

“Своє рішення суддя ОАСК обґрунтував тим, що позивачка не може заповнити електронну декларацію, оскільки у неї немає електронного підпису — від нього вона відмовилася у серпні 2019-го, оскільки це суперечить її релігійним переконанням”, — ідеться в повідомленні.

Як зазначають, дозвіл Арсірія “створює небезпечний прецедент і ламає всю логіку електронного декларування”.

“З 2016-го Україна відмовилась від паперових декларацій і перейшла на електронні, які автоматично з’являються на сайті НАЗК й доступні всім. Ця прозорість є ключовою особливістю декларування, дієвим способом запобігання корупції і громадського контролю статків чиновників. Надання можливості повернутися до паперових декларацій повністю перекреслює досягнення цієї реформи”, — наголосив голова правління Фундації DEJURE Михайло Жернаков.

Згідно з ч. 4 ст. 35 Конституції, жоден не може бути звільнений від своїх обов’язків перед державою або не виконувати приписи закону за мотивами релігійних переконань.

Таку ж позицію має Європейський суд з прав людини. У справі “Тамара Скугар та інші проти росії” було вказано, що держава не може залежати від думки окремих громадян, базованої на їхніх релігійних віруваннях.

“Ба більше, є сумніви, що в Брагіної дійсно є такі переконання. До 2019-го вона подавала електронні декларації, а потім раптом вирішила, що її релігія це забороняє. У самому рішенні немає посилання на жоден доказ, що в судді дійсно є такі переконання і що декларування їм суперечить. Суд просто повірив позивачці на слово”, — зазначили в Dejure Foundation.

НАЗК повинен оскаржити рішення ОАСК в апеляції.

Читай у Google News!