“Пункти незламного піару” повісили на місцеві бюджети

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
google newsRead in Google News!
nezlamnosti

На перший погляд, ідея дійсно потрібна і актуальна. З одного боку, це – можливість для менш захищених людей, переселенців з окупованих територій, пережити надважку зиму у прийнятних умовах, із розумінням, що у критичний момент є місце, де вони можуть отримати допомогу. Та з іншого, по суті, нічого нового на Банковій не вигадали, щозими в Україні відкривались пункти обігріву, просто тоді для них не вигадали гучної назви. про це йдеться у журналістському розслідуванні видання “Главком”.

Для розуміння, “Пункти незламності” – це не просто вивіска. Хоча й на вивіски, як з’ясував “Главком”, тратяться чималі гроші платників податків. Насамперед, щоб пункти виконували свою місію, потрібен генератор, який вироблятиме електроенергію. Але грошей на нього держава не дає.  

Тому на місцях викручуються, як можуть. Відділ культури та туризму Карлівської міської ради на Полтавщині купив у місцевого підприємця бензинового генератора за 41,2 тис. грн. У системі електронних закупівель ProZorro замовник так і прописав: «Бензиновий генератор (25494 Генератор GB640Е) для забезпечення функціонування «Пункту незламності».

Власні кошти також витрачають й інші органи місцевого самоврядування. Байковецька сільська рада Тернопільського району замовила у нафтотрейдера «Окко-Постач» шість тисяч літрів бензину та дизпальним на суму 324 тис. грн для забезпечення функціонування об’єктів критичної інфраструктури та пунктів незламності; управління освіти Чернігівської міської ради заплатило 97,2 тис. грн на дизпальне для генераторів, що працюватимуть у пунктах незламності; Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №17 теж вишукала 10 тис. грн на бензин «для забезпечення безперебійної роботи пунктів незламності».

“Важливо розмежовувати поняття піару та турботи за людей. Для чого організовувати пункти незламності у громадах, які за своєю суттю є звичайними селами? Хіба хтось у селі піде до школи грітися? Люди у власних домівках розпалять грубки та котли, які працюють без електроенергії, і переживуть холоди. При цьому на рівні центральної влади стоїть чітке завдання – відкривати “Пункти незламності” у таких громадах”, – поскаржився один із заступників міського голови. 

Читай у Google News! google news