Прокурори заблокували будівництво меморіалу Героїв Небесної Сотні

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
Героїв Небесної Сотні

Сто лип, як символ загиблих майданівців, спеціально з Нідерландів на Київщину привезли ще два роки тому. Їх мали б висадити на Алеї Героїв Небесної Сотні, та на цю ділянку прокурори наклали арешт, а будівництво меморіалу – заблоковане. Про це заявив генеральний директор Національного музею Революції Гідності Ігор Пошивайло.

Ділянка під арештом – бо ще триває слідство у справах Майдану. Йдеться про криваві дні 18-20 лютого 2014-го. В офісі генпрокурора музейникам відповіли – побоюються, що під час реконструкції Алеї будівельники пошкодять споруди, стовпи та рельєф місцевості. А це – потенційні докази.

“Арешт на земельну ділянку спочатку наклав Печерський районний суд, потім цей арешт було скасовано. А вже в 19-му році, 20 червня було накладено повторний арешт окружним адміністративним судом. Накладено на невизначений термін”, – каже Ігор Пошивайло. За сто лип із Нідерландів із бюджету заплатили 14 мільйонів гривень. Тепер дерева не знають куди подіти. Розсаднику утримання лип влітає в копієчку.

“Було прийнято рішення, що ці дерева дуже тимчасово будуть тут утримуватись”, – зауважує директор підприємства-субпідрядника Сергій Довгополий. Але “тимчасово” затягнулося – дорогі серцевидні липи вже два роки живуть у розсаднику. А сам Музей на річницю Революції Гідності звинуватили в розкраданні коштів. Мовляв, аванс на спорудження меморіального комплексу витратили. А роботи – не видно. Музейники показують кадри з закупленими матеріалами. Кажуть, меморіал готові звести до кінця року.

“Арешт породив кілька практичних проблем. Відповідно до постанови кабміну, нам надано право сплачувати аванс, строком не більше, ніж 36 місяців. Ці 36 місяців спливають в грудні цього року”, – наголосив юрист Національного музею Революції Гідності Дмитро Цвітненко.

А це означає, що наприкінці 2021-го працівники музею Революції Гідності мають завершити будівництво меморіалу і відзвітувати про використані 111 мільйонів. Інакше – тих, хто хоче увічнити героїзм євромайданівців, звинуватять у завданні державі збитків.

Читай у Google News!