Оборонне замовлення виконане в освоєнні коштів, але не в тому, що отримала армія – Забродський

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Оборонне замовлення виконане в освоєнні коштів, але не в тому, що отримала армія - Забродський 1

Порівняння пунктів Державного оборонного замовлення зразка травня-2020 і того, що реально отримала армія до кінця минулого року, не дозволяє казати про успіх чи виконання ДОЗ, заявив колишній очільник Десантно-штурмових військ, генерал-лейтенант Михайло Забродський, передає 5.ua.

Забродський пояснив, що під державним оборонним замовленням потрібно розуміти документ із переліком товарів і послуг, які в інтересах оборони держави мають отримати Збройні сили та інші складові сектора безпеки й оборони.

“На практиці після того, як складений цей перелік товарів і послуг, протягом практично року, трохи менше, якщо ми говоримо про ДОЗ 2020 року, до цього документа постійно вносяться зміни. Частина змін зумовлена цілком об’єктивними причинами: неможливість провести торги, відмова постачальників брати участь, та інше. А частина є суто маніпуляцією – так званим “маневром коштами” – для того, щоб їх перенаправити з одних статей та найменувань на реалізацію інших”, – сказав генерал-лейтенант

“Якщо ми говоримо про грошове вираження, то цей показник може бути досить великий. Але якщо ми відкриємо ДОЗ у тому вигляді, яким він був у травні минулого року, і побачимо, що станом на грудень 2020 року отримали Збройні сили, то там вести мову про якийсь успіх чи значне виконання державного оборонного замовлення немає ніякого сенсу”, – пояснив він.

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket