Казначейство блокує виконання оборонного замовлення – Defense Express

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Навіть після того, як Державне оборонне замовлення [ДОЗ] 2020 набрало чинності, жодне з підприємств вітчизняного ОПК не змогло скористатись державним фінансуванням, аби почати виконувати контракти, повідомляє defence-ua.com.

У 2020-му Міноборони виділено 21 млрд грн за напрямком “розвиток озброєння та військової техніки”. Плюс 9,1 млрд грн під державні гарантії. Тобто загалом понад 30 млрд грн. Це дійсно найбільший обсяг коштів на ці потреби за всю історію України. Але обсяги мають сенс лише, якщо вони – не просто цифри на папері.

Команда Defense Express спілкувалася із десятком представників приватних і державних компаній. Усі вони мають обов’язки перед державою у форматі виконання ДОЗ на поточний рік. Але жодна із цих компаній [їхні представники просили не називати ані прізвищ, ані підприємств]не отримала від Казначейства дозвіл на здійснення проплат. Причини блокування є різними. Від “система зависла” до “ідготуйте документи на підтвердження ось цього і ось цього”.

Деякі оборонні підприємства знаходяться у підвішеному стані по кілька тижнів. І не розуміють, чому долю їхніх грошей визначає хтось інший. Причому той, хто не нестиме жодної відповідальності за зрив ДОЗ. Бо ця відповідальність – на директорах підприємств, які мають здавати продукцію Міноборони вже у жовтні – листопаді. Від початку року пройшло вже чотири місяці, а роботи ще не починались.

Читай у Google News!