Мотузка і мило для малого бізнесу

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
малого бізнесу

Влада переклала увесь тягар карантинних заходів на підприємців, рішення ухвалюються без консультацій із бізнесом. Про це пише народний депутат з фракції “Європейська Солідарність” Ніна Южаніна на сторінці у Facebook.

Вона повідомила, що під час поїздки у Львів багато спілкувалася із тамтешніми підприємцями — платниками єдиного податку.

“Проблеми в них такі ж, як і в усіх ФОПів по Україні. Вірніше, дилема — пробувати вижити чи закриватися і їхати “в пошуках кращої долі” на заробітки за кордон. Про це вони говорять відверто, і в мене навіть не виникло сумнівів щодо саме такого розвитку подій”, – застерігає Южаніна.

“Підприємці дуже просили, щоб з ними зустрічалися і чули, скільки їм за місяць доводиться витрачати на податки, послуги (оренда, тепло, електроенергія та інші комунальні послуги). Багато хто відразу складає кошторис витрат для того, щоб продемонструвати, що створення робочого місця для них вартує великих коштів. Зі сльозами на очах вони запитували: за що така зневага держави до них”, – пише Южаніна.

Вона зауважує, що з Києва влада, представники якої відверто глузують над мікробізнесом і хизуються уявною “битвою з тінню”, не бачить очевидного: “влада переклала фінансовий тягар, зумовлений жорстким локдауном навесні, на підприємців. ФОПи, часто собі в мінус, намагалися зберегти робочі місця і виплачувати заробітну плату найманим працівникам, адже підтримка з часткового безробіття від держави досить мала, щоб прогодувати родину”.

Тепер підприємцям вигадали “карантин вихідного дня”, – зазначає Ніна Южаніна.

“І вони знову зазнають збитків, а в уряді говорять, що будуть їх підтримувати. Обіцяють підтримати потім колись, а локдаун на вихідні запровадили вже! При цьому не факт, що цей локдаун останній і що він триватиме лише три тижні”, – припускає Южаніна.

“А натомість що? Надворі вже середина листопада, і з 1 січня 2021 року значна частина підприємців будуть змушені використовувати касові апарати, витрачатися на їх придбання та обслуговування (ну, давайте не лукавити про безкоштовні програмні РРО в невеликому місті, де банально немає Інтернету) вести облік товарів і так далі. Така собі акція для дрібного бізнесу 2 в 1: мотузка + мило”, – іронізує Ніна Южаніна.

Вона повідомила, що після проваленого голосування в залі Верховної Ради проєкту закону №4313 про відтермінування РРО на рік став відомий текст доопрацьованого варіанту цього проєкту закону, який не враховує думку представників бізнесу.

Як повідомлялось, третина українських компаній планують продавати бізнес у найближчі 6-12 місяців.

Читай у Google News!