Кремінь закликає внести злочин лінгвоциду у Кримінальний кодекс

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
лінгвоцид

Секретаріат мовного омбудсмана співпрацює з депутатами задля впровадження кримінальної відповідальності за злочин лінгвоциду. Про це повідомив уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, передає ukrinform.ua.

“Аби притягнути до міжнародної відповідальності [винних у злочині лінгвоциду – УТ], ми маємо для початку впровадити зміни до чинного українського законодавства. У Кримінальному кодексі України питання геноциду в різних сферах прописані, але власне лінгвоцид поки що не зафіксований. Він найближче до дискримінації проти громадян України за різною ознакою – мовною, національною, расовою тощо.

Ми активно працюємо з Верховною Радою, із профільними комітетами, розраховуємо на їхню реакцію та їхні рекомендації. Єдине, що ми можемо зробити – наполягати, збирати факти, а також говорити про такі речі як елементи, що шкодять національній безпеці та обороні”, – сказав Кремінь.

Уповноважений зазначив, що у питанні лінгвоциду секретаріат омбудсмана покладається на норми європейського права в галузі порушення прав людини. Також відбувається співпраця з представником Європейського суду з прав людини Маргаритою Сокоренко, з Міністерством юстиції та іншими вітчизняними правоохоронними органами.

Як повідомляється, за минулий рік зафіксовано понад 200 випадків витіснення української мови з публічного простору та суспільного вжитку на тимчасово окупованих територіях.

Читай у Google News!