Європа втратить кредит довіри у разі повернення рф у ПАРЄ

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Повернення росії до Парламентської асамблеї Ради Європи без виконання нею ключових умов послабить Раду Європи і призведе до втрати цією інституцією важливого кредиту довіри, написав у Twitter міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

“Дозволити рф повернутись до ПАРЄ без виконання нею ключових умов – це як змінити злочинцю покарання з позбавлення волі на умовне засудження. Про цьому, злочинець аж ніяк не покаявся. Рада Європи ризикує стати слабшою і втратити важливий кредит довіри. Європа, на жаль, теж”, – йдеться у повідомленні голови МЗС.

Як відомо, Регламентний комітет Парламентської асамблеї Ради Європи 3 червня схвалив проект резолюції, яка може ускладнити накладання санкцій на російську делегацію та забезпечити її можливе повернення до ПАРЄ без виконання міжнародних зобов’язань.

Як пише “Європейська правда”, засідання комітету засвідчило, що “прощення” рф підтримує абсолютна більшість депутатів”. “Голоси розподілилися так: 18 за, шість проти (українці, британці, країни Балтії), один (поляк) утримався”, – заявив після зустрічі голова української делегації у ПАРЄ Володимир Ар’єв.

Як наголошує видання, навіть якщо відкласти в сторону інтереси України, якщо резолюція буде затверджена у нинішньому вигляді – матиме катастрофічний ефект для Ради Європи.

“Адже санкційний механізм буде вбитий для всіх, а не лише з росії. За цих змін моніторинговий механізм ПАРЄ – один з ключових інструментів асамблеї – перестає працювати. Чи багато держав будуть виконувати “вказівки” моніторингу, якщо порушення ними правил більше не тягнутиме за собою покарань?”, – підкреслюється у статті.

Водночас, як відомо, українська сторона офіційно попередила, що перегляне співробітництво із Радою Європи у разі повернення росії до ПАРЄ.

Читай у Google News!