Вінницький стартап створив систему розпізнавання облич та номерів авто. Програма вже фіксує злочини

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket

Вінницький стартап IncoreSoft розробив систему автоматичного розпізнавання номерних знаків автомобілів та обличчя людей в громадських місцях, йдеться у статті ain.ua.

Проект під назвою Vezha за власні кошти, без залучення інвестицій, створила команда з 11 осіб. У створеній інноваторами системі використовується штучний інтелект, а саме надточні нейронні мережі. Це архітектура нейромереж, націлена на розпізнавання образів, уточнюється в статті.

Система Vezha безперервно моніторить записи з камер відеоспостереження. Потім аналізує дані на предмет потенційно небезпечних ситуацій, на які потрібно швидко реагувати.

Крім цього, Vezha навчена розпізнавати обличчя в потоці, аналізувати кадри в реальному часі та зіставляти їх з базою пошуку. У випадку збігу, система сповіщає правоохоронні органи. У системи є модуль аналізу масових зібрань, який шукає по відео скупчення людей.

Зараз система є основним сервісом відеоаналітики в муніципальному центрі з контролю за вулицями Вінниці. Систему тестують і в Івано-Франківську, йдеться у статті

Протягом останніх 3 місяців за допомогою системи Vezha патрульна поліція Вінниці опрацювала 1935 порушень правил паркування (і виявила 2 кримінальні злочини). Також система розпізнала 7081 автомобіль, який перебуває в розшуку (не унікальні номери, а сумарна кількість автомобілів по місту, тобто одна машина могла потрапляти на кілька камер).Окрім цього, за допомогою модуля, що аналізує скупчення людей, зафіксували вчинення двох злочинів.

Раніше повідомлялося, що Київ піднявся на 29 позицій у рейтингу стартап-міст світу.

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket